Noslēdzies Latvijas Čempionāts radio vadāmajiem offroad modeļiem

Svētdien, 14. septembrī, Nākotnes trasē (Jelgavas rajonā) laikapstākļi bija kā radīti Latvijas radio vadāmo modeļu bezceļa automobiļu sacensību sezonas noslēgumam. Noskaidroti tika ne tikai 6. posma uzvarētāji, bet arī čempionāta līderi; diemžēl, Latvijas sportisti triumfēja tikai vienā modeļu klasē.

Kā pirmie trasē devās 1/8 bagiju klases sportisti – šajā klasē teorētiski uz uzvaru varēja kandidēt seši sportisti. Divos pusfināla braucienos iezīmējās izteikti līderi – tobrīd čempionāta ceturtās vietas īpašnieks Edgars Čipāns un otrās vietas turētājs Ahti Jarvet (Igaunija), taču arī citi sportisti daudz neatpalika. Lielajā, pusstundu ilgajā finālā trešajā aplī negaidīti izstājās viens no reālākajiem kandidātiem uz uzvaru – E.Čipāns, tādējādi paverot ceļu uz uzvaru Igaunijas pārstāvjiem. Izteikts līderis lielāko sacensību laiku izrādījās finālā ar trešo kārtas numuru izliktais Kuldar Ilus (Igaunija), kas arī kļuva par posma uzvarētāju. Otro vietu izcīnīja čempionāta uzvarētājs A.Jarvet, savukārt trešais sīvā cīņā ar otro vietu palika Gatis Panavs (4. vieta kopvērtējumā). Ceturtais palika Dainis Bairis, kas ar šo izcīnīto pozīciju no rokām izlaida uzvaru Latvijas Čempionātā.

[img]/images/upload/IMG_3322.JPG[/img]
Otra „mazsvara” klase – Open (praksē šajā klasē piedalās tikai t.s. 1/8 mēroga „tragiji”) – sagādāja prieku Latvijas pārstāvjiem, jo finālā iekļuva tikai viens ārzemnieks un tas pats nebija spējīgs cīnīties par uzvaru. Finālā no pirmās starta vietas aizjoņoja (un finišēja) nu jau Latvijas Čempionāta uzvarētājs Jānis Ankravs. Aiz uzvarētāja, pakāpjoties par divām vietām, finiša līniju šķērsoja Mārtiņš Šteins (LČ 3. vieta), savukārt trešajā vietā ierindojās Kārlis Dortāns (LČ 2. vieta). Tātad – Open klasē dominē latvieši!

[img]/images/upload/IMG_3353.JPG[/img]
Lielā izmēra klasē – 1/6 mēroga RWD – „vēžu ziemošanu” pārējiem parādīja Mārtiņš Sīlis, kurš pretiniekus apsteidza par diviem apļiem, pie viena uzstādot arī labāko apļa laiku. Sacensību vidusdaļā īpaši sīvu cīņu izrādīja lietuvietis Sarunas Zabulonis un sacensību jaunākais dalībnieks – Rūdolfs Rupainis, kura stūrētais lielizmēra bagijs neatpalika no Lietuvas pārstāvja. Līdz finālam gan neizdevās ieturēto distanci noturēt un otro vietu ieguva kaimiņvalsts pārstāvis, par apli apsteidzot Rūdolfu. Kopvērtējumā uzvaru guvis S.Zabulonis, otrais palika M.Sīlis, savukārt trešais – R.Rupainis.

[img]/images/upload/IMG_3355.JPG[/img]
Ārpus Latvijas Čempionāta organizētais 1/6 AWD bagiju kauss ar startējošajiem četriem dalībniekiem dažbrīd izrādījās saistošāks par 12 modeļu cīņām 1/8 bagiju klasē. Tehniskās kļūmes dēļ daudz laiku zaudējušais Agris Caune rādīja tehnisku, ātru un patiešām skatāmu braukšanas mākslu, kas ļāva distanci līdz trešajai vietai samazināt līdz 7 apļiem. Pirmais klasē finišēja Kristaps Ābols (kopvērtējuma otrā vieta), otrais palika Aivars Naglis (uzvarētājs Latvijas kausā), bet trešo vietu ieņēma Raitis Lugbāns (trešā vieta arī kausā).

[img]/images/upload/IMG_3350a.JPG[/img]
Lai arī Latvijas Čempionāta vasaras sezona noslēgusies, radio vadāmo modeļu sports nebeidzas un pavisam drīz tas atgriezīsies – rudenī un ziemā norisināsies kā offroad, tā onroad sacensības!