Noplūst informācija par Nvidia GT212 grafisko čipu

Gada otrajā ceturksnī iznākošais Nvidia jaunākās paaudzes grafiskais procesors varētu būt kardināli atšķirīgs. Tajā būs dramatiski uzlabota uzticamība un ilgnoturība, taču tā ātrums nebūs ievērojami pārāks salīdzinājumā ar priekšgājējiem, ziņo portāls X-Bit Labs. Viņu rīcībā nonākusī informācija liecina, ka Nvidia varētu pāriet no milzīgu un jaudīgu čipu izmantošanas uz vairāku GPU izmantošanu vienā videokartē.

Paredzams, ka GT212 būs aprīkots ar 384 straumēšanas procesoriem, 96 teksturēšanas vienībām un 256 bitu GDDR5 operatīvās atmiņas kontrolieri, ziņo portāls Hardware-Infos. GT212 tiks veidots 40 nanometru tehnoloģiskajā procesā. Zināms, ka GT212 būs par 34 procentiem mazāks un tā tranzistoru skaits būs par 28% lielāks (salīdzinājumā ar GT200b čipu), taču, salīdzinot ar GT200, tas būs teju divreiz mazāks.

Šajās dienās Nvidia prezentēs savu jaunāko videokarti GeForce GTX 295, kura aprīkota ar diviem GT200 procesoriem. Portāls Hardware-Infos paredz, ka Nvidia gaidāmais GT212 pat ar virstaktēšanu diez vai būs spējīgs sasniegt tādu jaudu, kādu piedāvās šī karte.

Ja var ticēt šai informācijai, iespējams, Nvidia jaunās paaudzes procesori tiek veidoti augstākās klases videokartēm, kurās izmantos divus un vairāk grafiskos procesorus. Savukārt lētākās videokartēs varētu tikt izmantots viens GT212 čips, tādējādi samazinot ražošanas izmaksas.

Tiesa, Nvidia vienmēr akcentējuši, ka viens milzīgs čips būs efektīvāks salīdzinājumā ar diviem mazākiem procesoriem. Tajā pat laikā kompānija atzīst, ka divu čipu grafiskie adapteri var sasniegt apbrīnojamu jaudu.

Nvidia šo ziņu nav nedz apstiprinājuši, nedz nolieguši.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us