Nopērc sev Google

Šodien vakarā vai trešdien no rīta, pēc ASV laika, var sākties ilgi gaidītā Google akciju izpārdošana. Google cer, ka tās akcijas izdosies pārdot par 108$ līdz 135$ par akciju. Akciju speciālisti paredz, ka Google akcijas var strauji celties, no kā pati Google šogad var nopelnīt 1.30$, bet jau nākamgad – 2.37$ par akciju. Tiek arī paredzēts, ka ilgtermiņā nopērkot GOOG akciju par 122$ (vidējā no gaidāmās cenas), investori var krietni nopelnīt, bet no otras puses iespējama arī liela akciju cenas nepastāvība, kā rezultātā tā var arī krietni kristies.

Šī gadījuma sakarā jāpiemin Google galveno akcionāru intervija Playboy un kritiķu izteikumi par kompānijas beigām mainoties darba attiecībām starp Google darbiniekiem. Lerijs Peidžs un Sergejs Brins (Larry Page and Sergey Brin) tika intervēti Playboy žurnāla septembra izdevumam, kur stāstija par Google kompānijas izaugsmi. Kompānijai, kas gatavojas pārdot savas akcijas, šāds solis ir diezgan nevēlams. Līdzīgos gadījumos kompānijas Webvan un Salesforce.com bija spiestas atsaukt savu akciju pārdošanas neapdomīgu interviju izteikumu rezultātā.

Kritiķi arī uzsver, ka šobrīd eksistējošās neformālās attiecības starp Google darbiniekiem izjauks fakts, ka viņi būs kļuvuši par miljonāriem. Kompānija būs spiesta mainīt savas darba attiecības un rezultātā izjauks savas eksistējošās iekšējās attiecības, kas bijušas par pamatu daudzos Google izaugsmes gadījumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us