NOKIA vēlās apsteigt laiku ar Morph un Remade konceptiem

Nokia koorporācija ir prezentējusi 2 jaunus koncepttelefonus, kas liek noprast par Nokia nākotnes plāniem, kur vieta ir parādījusies gan nanotehnoloģijām, gan arī otreiz pārstrādātiem izejmateriāliem.

Kā tiek ziņots no Nokia pārstāvju puses, tad Nokia sadarbojoties ar Kembridžas universitāti, Lielbritānijā, ir izveidojuši jaunu Nokia ierīci – Morph phone, kas būs izstrādāts izmantojot nanotehnoloģiju. Morph ir koncepts, kas demonstrē dažas no iespējām, ko nanotehnoloģijas varbūt nākotnē ļaus ieviest saziņas ierīcēs. Šī tehnoloģija dos iespēju telefona lietotājam izlocīt telefonu jebkurā formā, kā origami, un varēs mainīt tā ārējo izskatu pēc visdažādākajām iegribām. Piedevām, nanotehnoloģijas ļautu telefona virsmai būt ļoti neuzņēmīgai pret netīrumiem un būt pašattīrošai, kā arī baterija tiktu uzlādēta no saules enerģijas. Vienīgais, kas varētu apgrūtināt šī telefona modeļa ienākšanu tirgū, jau tagad ir tas, ka nanotehnoloģiju izmantošana ir pārāk dārgs prieks, lai šim modelim būtu pietiekoši liels noieta tirgus.

Nokia pārstāvji norāda, ka turpmāko 7 gadu laikā kādi elementi no šī nākotnes telefona varētu tikt iekļauti jaunākajās Nokia ierīcēs.

[img]/images/upload/Nokia_morph_large.jpg[/img]

Runājot par otru konceptu var teikt, ka Nokia vēlās kļūt “zaļāka” , un ir izveidojusi Remade koncepttelefonu, kurš gandrīz viss ir izstrādāts no pārstrādātām komponentēm (alumīnija kannām, vecām auto riepām, plastmasas pudelēm). Kā piemēru var minēt, ka koncepta telefona tastatūra ir izstrādāta no pārstrādātām alumīnija kannām, un katra elektroniskā komponente ir veidota no pārstrādātiem materiāliem.

[img]/images/upload/Nokia_Remade_large.jpg[/img]

Elektronikas izstādē Barselonā tika prezentēts šis koncepttelefons un kā teica Nokia pārstāvis: “Tas uz doto brīdi vēl ir tikai koncepts, ar to nevar veikt zvanus, bet tas parāda iezīmes kā mēs varam pāriet citā telefonu izstrādes stadijā un nenodarīt ļaunu mūsu apkārtējai videi, kā arī šī modeļa tapšanas gaitā nav cietis neviens augs”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us