Nokia piedāvās mobilo tālruņu lādētāju velosipēdistiem

Populārais mobilo tālruņu ražotājs Nokia ir paziņojis par jaunu ierīci, kas paredzēta velosipēdistiem. Pievienota velosipēdam, ierīce darbojas kā mobilā tālruņa lādētājs. Jaunais Nokia lādētājs izmanto dinamomašīnu, kuru darbina velosipēda riteņa griešanās (tas pats princips, kas ticis izmantots velosipēdu lukturīšu darbināšanā). Lai uzlādētu ierīci, braukšanas ātrumam jābūt apmēram 6,5 km/h.

Ņemot vērā, ka ierīces ražotājs ir Nokia, pārsteidzošs varētu šķist fakts, ka lādētājs derēs visiem mobilajiem tālruņiem ar 2mm lādētāja pieslēgvietu. „Velosipēdi ir izplatītākie pārvietošanās līdzekļi daudzās pasaules valstīs. Šis tālruņa uzlādēšanas veids ir vēl viens labums, kuru cilvēki varēs gūt, pateicoties savai aktivitātei,” stāsta Nokia viceprezidents Alekss Lambeks.

[img]http://datuve/images/upload/20100603193600.jpg[/img]
10 minūtes braucot ar ātrumu 9,6 km/h, tālruņa akumulators būs uzlādēts pietiekami daudz, lai tālrunis darbotos 28 minūtes sarunu režīmā vai 37 stundas gaidīšanas režīmā. Komplektā ar lādētāju pircējs saņem tālruņa turētāju, kurš tiek piestiprināts pie velosipēda stūres.

[img]http://datuve/images/upload/20100603224423.jpg[/img]
Lādētāja tirdzniecība visā pasaulē uzsāksies šī gada beigās, tā cena dažādās valstīs būs atšķirīga. Kenija būs pirmā valsts, kurā uzsāksies jaunā lādētāja tirdzniecībā, un tur tā cena būs 15 eiro.

[url=http://www.dailytech.com/Nokia+Offers+Bicyclepowered+Phone+Charger/article18614.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us