Nokia pērk know-how no Zemes iedzīvotājiem

Nokia palaida programmu “Izgudro ar Nokia” ar mērķi piesaistīt “svaigas smadzenes”, ziņo FastCompany.

Programma palīdzēs individuāliem izgudrotājiem, kuriem ir svaigas nerealizētas idejas birokrātisku iemeslu dēļ. ASV patenta izmaksas var sasniegt 1000 dolāru gadā. Tādam milzonim kā Nokia aizstāvēt un realizēt projektu ir daudz vieglāk.

Sistēma darbojās šādi: idejas īpašnieks nodod to izskatīšanai Nokia uz četriem mēnešiem un paraksta vienošanos par informācijas neizpaušanu. Ja ideja neieinteresēs korporāciju, tad tiesības nonāk pie izgudrotāja, bet ja interese tomēr rodas, tad Nokia pasūta patentu, bet izgudrotājam pienākas atalgojums.

[img]http://datuve/images/upload/20110605004946.jpg[/img]

Neapšaubāmi, tā varētu būt laba iespēja daudziem izgudrotājiem un palīdzētu viņiem izvairīties no juridisku formalitāšu kārtošanas. Bet šāda vienkāršība liekas vieglprātīga. Programmas aprakstā ir punkts, kas skan šādi: „Mēs jau varam zināt par risinājumiem, kuri nes līdzīgu peļņu. Šie alternatīvie risinājumi var pārspēt jūsu piedāvātos un tādējādi, saprotiet mūs pareizi, mēs nevarēsim turpināt sadarboties”.

Nav iemeslu vainot Nokia svešu ideju zādzībā, bet kārdinājums ir liels. Var saņemt jaunus risinājumus, izvēlēties interesējošos un atteikt to izgudrotājiem, pasakot, pašu „alternatīvās” idejas jau tiek izstrādātas.

Kā avots izmantotas FastCompany, phonearena.com un slashgear.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us