Nokia patentējuši jauna tipa tālruņa formu

Nokia patentējuši konceptuāli jaunu tālruņa formu, kas būtībā būs liels ekrāns ar kustīgu tastatūras daļu. Kompānija uzskata, ka šādā veidā būs veiksmīgi iespējams apvienot divas ierīces vienā – platekrāna monitoru filmu apskatei un interneta izmantošanai, kā arī samērā kompaktu tālruni tā pamatfunkciju pildīšanai.

Somu telekomunikāciju giganta iesniegtais patents ir pirmais šāda tipa projekts, liecina ASV Patentu un Zīmolu biroja informācija. Tas paredz, ka tālruni veidos divas lielas daļas – ekrāns un tastatūras daļa -, kuras būs iespējams kustināt vienu attiecībā pret otru.

[url=http://datuve/images/upload/nokia_e71_patent_big.jpg][img]/images/upload/nokia_e71_patent.jpg[/img][/url]
Kad tālrunis ir aizvērts, tas līdzinās Nokia E71 vai E61 un E61i. Kad ierīci „atver”, tās tastatūra tiek pagriezta par 90 grādiem un pārvietota uz ekrāna sānu, paverot skatu zem tastatūras esošajai ekrāna daļai. Tādējādi izveidojas T veida mobilā ierīce. Šāds koncepts būtu visai veiksmīgi izmantojams biznesa klases tālruņu – ar QWERTY tastatūru – veidošanā, kā to rāda patenta attēli.

[img]/images/upload/nokia-e61i-e71.jpg[/img]
Saprotams, projekts ir tikai idejas stadijā un joprojām ir daudzas neskaidrības. Lai vai kā, ja somi tiešām spēs šo konceptu realizēt dzīvē, mobilo tālruņu sfērā multimediju izklaide nākotnē varētu kļūt vēl populārāka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us