Nokia oficiāli paziņo par jauno N900 viedtālruni

Internetā jau aizvakar bija pieejama informācija, ka Nokia šogad pasākumā Nokia World iepazīstinās publiku ar jaunu „dārgā gala” viedtālruni, kas darbojas uz operētājsistēmas [url=http://maemo.nokia.com/]Maemo[/url] bāzes. Vakar Nokia nāca klajā ar oficiālu paziņojumu par jauno N900. Šis būs Nokia jaunākais ierocis viedtālruņu tirgū cīņā pret tādiem konkurentiem, kā Apple un RIM.

[img]/images/upload/20090830122519.jpg[/img]
Nokia N900 viedtālrunim ir ARM Coretex-A8 CPU, līdz 1GB operatīvā atmiņa un OpenGL ES 2.0. Balstoties uz Nokia sniegto informāciju, procesors kopā ar Maemo OS sniedz lietotājiem līdzīgu vairāku uzdevumu vienlaicīgas lietošanas pieredzi, kā to piedāvā PC. Nokia apgalvo, ka jaunā N900 veiktspēja ļauj lietot vairākas programmas vienlaicīgi.

N900 ir aprīkots ar izbīdāmu QWERTY tastatūru, lai atvieglotu īsziņu un e-pastu rakstīšanu. Tam ir 32GB ietilpība, taču ar microSD kartes palīdzību to var palielināt vēl par 16GB. Viedtālrunim ir arī 5 megapikseļu kamera ar Carl Zeiss objektīvu.

Atšķirībā no iPhone, N900 atbalsta Adobe Flash 9.4. Tam ir augstas izšķirtspējas WVGA skārienjutīgs displejs, HSPA interneta savienojamība un iebūvēts WiFi, kā arī Mozilla tīmekļa pārlūks.

Nokia cer laist klajā N900 šī gada oktobrī. Tā cena būs apmēram 500 eiro.

[url= http://www.nokia.com/press/press-releases/showpressrelease?newsid=1337594]Nokia[/url]
[url= http://maemo.nokia.com/videos/introducing-maemo-5]Maemo video[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us