Nokia N8 kļūs par pēdējo N-sērijas aparātu

Flagmaņa smartfons Nokia N8 kļūs par pēdējo N-sērijas aparātu, kas funkcionē zem Symbian operētājsistēmas pārvaldes.

Nokia analītiķi ceļ trauksmi, akcionāri ir neapmierināti, bet uzņēmumam arvien nav ko pretstatīt tādiem gigantiem kā Google un Apple. Tomēr somi nesēž rokas klēpī salikuši un plāno izkļūt no bedres, kuru tiem izraka konkurenti.

Nākotnes smartfons Nokia N8 kļūs par pēdējo uzņēmuma flagmani, kas izmanto Symbian operētājsistēmu. Visi nākamie topa modeļi N līnijā, kurai tradicionāli pieder paši dārgākie un funkcionālie uzņēmuma smartfoni, ietvers sevī MeeGo programmu platformu, kas ir radīta ar Nokia un Intel kopīgajām pūlēm. Gaidāms, ka par pirmo MeeGo – produktu kļūs N9 komunikators, kura atklāšanai jānotiek tuvākajos mēnešos.

Protams, tas nenozīmē Symbian beigas. Tomēr uzņēmums ir tikko pabeidzis Symbian^3, bet uz tekošā gada beigām vai nākamā gada sākumu tiek plānots izlaist Symbian^4. Dotā operētājsistēma vienkārši tiks pielietota vidējās klases ierīcēs. Ja uzņēmums sekos šai praksei un, turklāt, vēl vairāk pazeminās cenas tādiem gadžetiem, tad tam ir visas izredzes palikt līderu starpā un atgūt iepriekšējo slavu.

Symbian kā agrāk tiks izmantots X un E sērijas smartfonos- muzikālajos aparātos un biznesa klases ierīcēs. C sērijas telefonu pamats būs Series40 platforma. Tomēr, C5 (kā arī tā «ķīniešu» versija) un C6 mūsdienu modeļi tiek uzskatīti tieši par Symbian-smartfoniem.

Kā avots izmantota CNET Australia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us