Nokia izpilddirektors noliedz, ka būtu uzņēmumā iesūtīts Trojas zirgs

Pēdējās dienās daudz dzirdēts par Microsoft un Nokia darījumu, kura rezultātā visos Nokia viedtālruņos parādītos Windows Phone 7 operētājsistēma, tā padarot WP7 par otro populārāko mobilo operētājsistēmu pasaulē. No darījuma labumu gūtu abi uzņēmumi, taču ziņas par to līdz šim uzņemtas ļoti dažādi.

Dienā, kad tika paziņots par darījumu abu uzņēmumu starpā, Nokia akciju cenas kritās par 14 procentiem, un daudzi Nokia darbinieki (Symbian piekritēji) no darba mājās devās neierasti agri.

Mobile World Congress ietvaros notikušajā preses konferencē Nokia izpilddirektoram Stīvenam Ilopam (attēlā) jautāts, vai viņš ir uzņēmumā iesūtīts Trojas zirgs. Ilops atbildējis: „Acīmredzami atbilde uz šo jautājumu ir noraidoša. Lēmuma pieņemšanā piedalījās visa vadības komanda, turklāt direktoru valde ir vienīgi, kas var pilnībā apstiprināt šādu Nokia darījumu.”

[img]http://datuve/images/upload/20110215114938.jpg[/img]
Jautājums tika uzdots saistībā ar Ilopa darbību Microsoft – pirms uzsākt darbu Nokia, viņš šajā uzņēmumā darbojās divus gadus. Dažiem šķiet dīvaini, ka Nokia uzsāktu šāda veida sadarbību ar Microsoft pēc tam, kad 10 gadus tik daudz ieguldījuši darbā ar Symbian.

Konspirāciju teoriju piekritējiem īsta medusmaize bija ziņas, ka Nokia pieņēmuši darbā Krisu Vēberu, kas pildīs Nokia prezidenta amatu uzņēmuma Ziemeļamerikas nodaļā. Līdz šim amatu ieņēma Marks Luisons, kas esot nolēmis pamest Nokia un izmantot citas karjeras iespējas. Interesantākais šajā faktā ir tas, ka Vēbers 16 gadus nostrādājis Microsoft, kur darbojies dažādos vadošajos amatos.

Sīkāka informācija par darījumu pašlaik netiek atklāta. Ilops minējis tikai to, ka Microsoft ieguldījums būšot mērāms miljardos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us