Nokia E-Cu: telefona prototips, kuru uzlādē ar cilvēka siltumu

Cerot samazināt pārāk lielu enerģijas patēriņu un atsakoties no tradicionāliem portiem un kabeļiem, Londonas dizaineris Patriks Hailends izstrādāja mobilā telefona prototipu, kurš uzlādē savu akumulatoru… ar cilvēka siltumu.

Hailenda telefons ar nosacītu nosaukumu Nokia E-Cu ir aprīkots ar siltumvadīšanas aizmugurējo vara vāciņu, bet aiz tās ir noslēpts termoģenerators. Pēc dizainera vārdiem, aparāts uzlādējas pats no sevis, kad Jūs pateicīgi saspiežat to plaukstā vai ievietojat kabatā. Ja jums būs nepieciešams uzlādēt akumulatoru ātri un pilnībā, vienkārši novietojiet aparātu uz centrālās apkures radiatora.

Kaut arī prototips ir saistīts ar Nokia tikai ar nosaukumu, pati korporācija tradicionāli izrāda interesi netradicionālām lādēšanas sistēmām. Piemēram, šogad somu ražotājs jau patentēja kinētiskās enerģijas akumulatoru Piezoelectric Kinetic Energy Harvester, kurš spējīgs uzlādēt baterijas abonenta pastaigu laikā.

[img]http://datuve/images/upload/20101011025632.jpg[/img]

Neatpaliek arī konkurenti: Samsung, piemēram, dod priekšroku saules enerģijai. Pagājušajā gadā kompānija izlaida Blue Earth – «zaļo» telefonu no pārstrādāta plastikāta ar saules paneļiem uz korpusa aizmugurējās daļas.

Tieksme izvairīties no lādēšanas ierīces ir saistīta ne tikai ar elektroenerģiju, kura nepieciešama aparāta uzturēšanai darbības stāvoklī. Pagājušajā gadā, kad Starptautiskā elektrosakaru savienība piedāvāja universālās lādēšanas ierīces, statisti izrēķināja, ka katru gadu tiek uzkrāti 51 tūkst. tonnu lieku „lādētāju”, bet tiek izmesti 13, 6 t siltumnīcas gāžu. Vai mums ir nepieciešamas šīs ierīces?..

Kā avots izmantota wired.co.uk.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us