Nintendo Wii var palīdzēt Parkinsona slimības slimniekiem

Džordžijas Medicīnas koledžas pētnieki uzskata, ka Nintendo Wii varētu palīdzēt ārstēt Parkinsona slimības simptomus, ieskaitot depresiju. Doktors Bens Hercs ([i]Ben Herz[/i]), kura veikto pētījumu sponsorēja Nacionālais Parkinsona slimības fonds (National Parkinson’s Foundation) pieļāva, ka populārā spēļu konsole, kas simulē dažādus sporta veidus un aktivitātes, varētu uzlabot koordināciju un refleksus, taču tika atklāti arī citi konsoles sniegtie labumi.

„Wii konsole ļauj pacientiem darboties virtuālā vidē – tas ir droši, jautri un motivējoši,” stāsta Hercs. „Spēlēm ir nepieciešama vizuālā uztvere, acu-roku koordinācija un secīgas kustības, tādēļ no darba terapijas perspektīvas tās ir milzīgs palīgs ārstēšanā.”

Astoņas nedēļas ilgajā pētījumā 20 Parkinsona slimības slimnieki trīs reizes nedēļā četru nedēļu garumā pavadīja stundu spēlējot Nintendo Wii. Slimnieki spēlēja tenisu, boulingu un boksu – spēles, kurās nepieciešama abpusējas ķermeņa kustības, līdzsvars un ātrs temps.

Pētījuma dalībniekiem ne tikai uzlabojās kustības un enerģijas līmenis, bet arī samazinājās depresija, kas ir ļoti svarīgi. Tiek uzskatīts, ka 45% Parkinsona slimības pacientu cieš no depresijas, taču Hercs uzskata, ka patiesībā šis skaits ir daudz lielāks.

„Spēļu konsoles ir rehabilitācijas nākotne,” uzskata Hercs. „Apmēram 60% no pētījuma dalībniekiem nolēma iegādāties Wii.” Nākamais Herca plāns ir pētīt Wii Fit līdzsvara dēļa ietekmi uz cilvēkiem, kam ir Parkinsona slimība.

Raksta avots – [url=http://www.sciencedaily.com/releases/2009/06/090611120744.htm]ScienceDaily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us