Nintendo neatbilst Greenpeace kritērijiem

Dabas aizsardzības organizācija Greenpeace uzskata, ka Nintendo apdraud apkārtējo vidi vairāk, nekā jebkurš cits elektropreču ražošanas uzņēmums (vismaz salīdzinājumā ar citiem Greenpeace apskatītajiem ražotājiem). Jāatgādina, ka Nintendo veido ne tikai videospēles – uzņēmums ražo arī spēļu konsoles Nintendo Wii, DS un 3DS.

Oktobra ziņojumā Giude to Greener Electronics uzņēmums Nintendo, saņemot tikai 1,8 balles no 10, ierindojas pēdējā (astoņpadsmitajā) vietā. Vislabāk uzņēmumam veicies ķīmisko vielu izmantošanas jomā. Kā izrādās, konsoļu sastāvdaļu ražošanā netiek izmantots polivinilhlorīds. Uzņēmums nākotnē plāno vispār plāno atteikties no šī materiāla izmantošanas, taču konkrēts laiks nav paziņots.

Savukārt otrreizējās pārstādes sadaļā uzņēmums nav saņēmis nevienu balli. Nintendo nespēja (vai nevēlējās) ekologiem piedāvāt konkrētus skaitļus, kas informētu par atgriezto un pārstrādāto preču daudzumu. Enerģētikas sadaļa ir mazliet „zaļāka”. Enerģiju taupošie displeji, kas izmantoti DSi konsolēs, uzņēmumam devuši vienu balli Greenpeace vērtējumā.

Ar pilnu atskaites versiju, kurā aprakstītas 18 uzņēmumu videi draudzīgās/naidīgās īpašības, var iepazīties [url=http://www.greenpeace.org/international/en/campaigns/toxics/electronics/how-the-companies-line-up/]šeit[/url].

[url=http://games.compulenta.ru/572880/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us