Nikon piedāvā bezmaksas attēlu apstrādes programmatūru CAPTURE NX-D

Nikon uzlabojis attēlu programmatūru CAPTURE NX-D un padarījis to bezmaksas. Capture NX-D ir bezmaksas lietojumprogramma, kas aizstās pašreizējo programmu Capture NX 2. Lietojumprogrammā var ielādēt RAW attēlus (ar faila paplašinājumu NEF vai NRW), kas uzņemti ar Nikon D-SLR kamerām, Nikon 1 uzlabotajām kamerām ar maināmiem objektīviem un Nikon COOLPIX digitālajām kompaktkamerām, lai veiktu augstas kvalitātes fotogrāfiju apstrādi, pielāgojot un apstrādājot attēlus. Šo lietojumprogrammu var izmantot ne tikai RAW, bet arī JPEG un TIFF failu pielāgošanai un foto attēlu apstrādei.

Nikon pētīs lietotāju atsauksmes

Kamēr lietojumprogramma Capture NX-D (beta versija) būs pieejama, Nikon rūpīgi izskatīs atsauksmes, pieprasījumus un idejas, ko saistībā ar šo lietojumprogrammu būs iesnieguši tās lietotāji Nikon tīmekļa vietnē. Nikon izmantos šos lūgumus un idejas, lai uzlabotu lietojumprogrammu pirms tās oficiālās izlaišanas 2014. gadā.

Kamēr būs pieejama lietojumprogrammas Capture NX-D beta versija, Nikon turpinās atjaunināt pašreizējo lietojumprogrammu Capture NX 2 un nodrošināt tās atbalstu. Tomēr pēc Capture NX-D oficiālās versijas izlaišanas Nikon vairs neatbalstīs lietojumprogrammu Capture NX 2 ar atjauninājumiem.

Pašreizējie Capture NX 2 lietotāji tiks informēti par datumu, kopš kura Nikon pārtrauks Capture NX 2 atbalstu.

Nikon paziņos datumu, kad tiks izlaista Capture NX-D oficiālā versija, aizstājot beta versiju.

CAPTURE NX-D izstrādes pamatprincipi

Līdz šim uzņēmums Nikon ir atbalstījis ar Nikon digitālajām kamerām uzņemto RAW attēlu apstrādi un pielāgošanu, nodrošinot augstas kvalitātes fotogrāfiju apstrādi un piedāvājot Capture NX sērijas lietojumprogrammas (nopērkamas atsevišķi).

Lai gan ViewNX sērijas attēlu pārlūkošanas un rediģēšanas programmatūrā, kas iekļauta Nikon kameru komplektācijā, arī tiek piedāvātas dažas RAW attēlu pielāgošanas funkcijas, daudzi lietotāji vēlas izmantot profesionālākas RAW attēlu pielāgošanas funkcijas.

Šī iemesla dēļ Nikon izstrādāja jaunu programmatūru, kurā lietotāji var izmantot tās pašas RAW attēlu apstrādes un pielāgošanas iespējas, kas pieejamas Capture NX sērijā, un to bez maksas varēs lejupielādēt Nikon tīmekļa vietnē.

Capture NX-D ir lietojumprogramma, kas izstrādāta īpaši Nikon kamerām un nodrošina augstas kvalitātes fotogrāfiju apstrādi, ļaujot pielāgot attēlus pēc to uzņemšanas.

Galvenās CAPTURE NX-D funkcijas

1. RAW apstrādei paredzētās pielāgošanas funkcijas, kādas bija pieejamas Capture NX sērijas lietojumprogrammās

Lietojumprogrammā ietvertas funkcijas ar Nikon digitālo kameru uzņemto RAW attēlu (faila paplašinājums NEF vai NRW) parametru pielāgošanai pat pēc attēlu uzņemšanas, tostarp baltā balansa un ekspozīcijas kompensācijas pielāgošanai. Attēlus var nevainojami pielāgot uzreiz pēc to pārsūtīšanas uz datoru.

Tiek atbalstīta arī Nikon ekskluzīvā funkcija Picture Control, kas paredzēta attēlveidošanas parametru norādīšanai.2. Atbalsts vienkāršai JPEG un TIFF attēlu pielāgošanai.

Papildus RAW attēlu apstrādei un pielāgošanai JPEG un TIFF attēlu apstrādei lietojumprogrammā tiek piedāvātas tās pašas funkcijas, kas pieejamas lietojumprogrammā Capture NX

2. Varat pielāgot tādus parametrus kā toņu līknes, spilgtumu un kontrastu, kā arī laterālās krāsu aberācijas korekcijas un objektīvu radītas viņjetēšanas novēršanas funkcijas.

3. Vairākos ekrānos viegli lietojamas kustīgas paletes.

Izmantojot divus vai vairāk monitorus, attēla rādīšanas apgabalu var palielināt, pārvietojot atsevišķas, katrai pielāgošanas funkcijai atbilstošas kustīgās paletes. Lai paletes būtu ērtāk izmantot, divas vai vairākas kustīgās paletes var apvienot vienā, tādējādi tās var pārvietot kopā.

4. Dažādu veidu rādīšanas režīmi, tostarp vairāku attēlu salīdzinājums un attēli pirms un pēc pielāgošanas

Lietojumprogrammas loga rādīšanas režīmu var pielāgot, nodrošinot ērtāku lietošanu. Var izvēlēties sīktēlu, diafilmas, viena attēla un pilnekrāna rādīšanas režīmus. Ja ir atlasīts diafilmu rādīšanas režīms, sīktēlus var novietot attēla apgabala augšējā vai apakšējā daļā, kreisajā vai labajā pusē.Ir pieejami arī attēlu salīdzinošās rādīšanas režīmi vairāku attēlu failu salīdzināšanai vai arī viena attēla salīdzināšanai pirms un pēc pielāgošanas. Attēlu salīdzināšanas laikā palielinot viena attēla daļu, automātiski tiek palielināta tā pati daļa otrajā attēlā, tāpēc ir vieglāk veikt pielāgošanu, vienlaicīgi skatot sākotnējo attēlu.

5. Saistīto failu formāts, kas sākotnējos datus saglabā kā izmaiņas neradošus failus

Atšķirībā no iepriekšējā formāta, kad tika saglabāti jau pielāgotie attēli, jaunais saistīto failu formāts pielāgojumu datus saglabā kā atsevišķu failu.Saglabājot sākotnējos datus kā izmaiņas neradošus failus, lietotāji var atsākt pielāgot RAW attēlus no jauna (šie attēli ir tādi paši, kādi bija uzreiz pēc uzņemšanas), un nav jāatsauc iepriekšējie pielāgojumi.

6. Citas Capture NX-D funkcijas

Lietojumprogrammā iebūvētas filtrēšanas funkcijas, kas ļauj lietotājiem viegli atrast meklētos attēlus, filtrējot tos pēc tādiem kritērijiem kā kameras nosaukums vai objektīva fokusa attālums, pamatojoties uz atzīmju datiem. Pieejama arī lielapjoma apstrāde, ko var izmantot, lai vienkāršotu apgrūtinošo pielāgojumu lietošanu vairākiem attēliem, un attēlus pēc RAW apstrādes var pārsūtīt uz citu lietojumprogrammu 16 bitu TIFF formātā.

Lejupielāde URL: http://beta.nikonimglib.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us