Nikon Coolpix P6000 – kameras un GPS apvienojums

„Vecās skolas” fotokameru ražotājs Nikon šodien prezentējis vairākas jaunas Coolpix sērijas fotokameras, no kurām visinteresantākā un uzmanību piesaistošākā ir P6000. Tai ir ne tikai pieņemami parametri un ierastā kompānijas attēla kvalitāte, bet arī globālās pozicionēšanas sistēmas uztvērējs, lai uzņemto foto vietas būtu ērti atzīmējamas kartē.

Kameru sērijas flagmanis P6000 aprīkots ar 13,5 megapikseļu CCD sensoru, kura izmērs ir 1/1,72 collas (0,41 kvadrātcentimetrs). Ierīces optika, kuras „tuvais gals” ir samērā respektabli 28 mm, piedāvā četrkāršu optisko tālummaiņu (28-112mm ekvivalents), savukārt par attēla kvalitāti lielā mērā rūpēsies objektīvā iebūvētais stabilizators. P6000 var ierakstīt attēlus kā klasiskajos JPG un citos, tā arī RAW standartā; kā jaunums nācis NRW formāts, kas tikai pamazām sāk ienākt tirgū.

[img]/images/upload/NikonP6000.jpg[/img]
Galvenā iespēja, kas šo ārēji ne visai izlecošo kameru padara īpašu, ir GPS. Ar tā palīdzību iespējams atzīmēt vietas, kurās uzņemtas fotogrāfijas – kamera saglabā datus par tās atrašanās vietu (platumu un garumu), lai vēlāk to sasaistītu ar kādu no kartēm, piemēram, interneta foto albumos.

Marks Pekelharings (Mark Pekelharing), Nikon Europe produktu menedžeris: „Šī jaunā kompaktkamera uzstāda jaunus standartus šajā segmentā. Nikon ir zināms kā jaunu funkciju ievedējs gan DSLR, gan amatieru kamerās. Līdz ar GPS modeļa prezentēšanu, kompānija cer atkal būt tehnoloģiju slavas zenītā.” Paredzams, ka kamera Eiropas Savienībā veikalos nonāks septembrī un tās cena būs apmēram 430 mārciņas (ap 400 latiem).

Vairāk: pilna kameras specifikācija

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us