Nett Applications interneta pārlūku popularitāte oktobrī

Mozilla aizvadījuši kārtējo veiksmīgo mēnesi un oktobra beigās atkal sasnieguši jaunu rekordu tirgus daļas jomā. Kā jau tas ierasts, Microsoft veidotais Internet Explorer uz tā rēķina turpina zaudēt popularitāti, savukārt

Firefox jau kādu laiku „grozās” ap 20% barjeru. Jūlijā pārlūks pāris dienas bija sasniedzis vairāk nekā 20% tirgus daļu, taču pavisam drīz tā nokritās daudz zemāk. Oktobrī Mozilla pārlūks pēc Net Applications datiem lietots 19,97% datoru, kas ir par 0,51% vairāk nekā septembrī. Šis ir augstākais Firefox [u]stabilais[/u] rādītājs.

Internet Explorer popularitāte mazinājusies no 71,52 uz 71,27%. Šāds nemitīgs tirgus daļas kritums IE padarījis par visstraujāk krītošo pārlūku – kopš gada sākuma Internet Explorer tirgus daļa nokritusies par 4,2 procentiem. Uz šī krituma rēķina Firefox ieguva 2,99%, Apple Safari – 0,75%, Opera – 0,13% un Google Chrome – 0,74%.

[img]/images/upload/internetmagnify.jpg[/img]
Viens no retajiem pārlūkiem, kurš laika posmā no septembra līdz oktobra beigām ir kļuvis populārāks, ir Opera – kompānijas izstrādājumu nu lieto 0,75% no visiem interneta lietotājiem (septembrī – 0,69%).

Apple Safari tirgus daļa kritusies no 6,65 uz 6,57%, savukārt Google Chrome popularitāte samazinājusies par 0,04% un nu to lieto 0,74% interneta lietotāju. Netscape oktobrī lietojuši 0,45% lietotāju.

Lielākā daļa interneta lietotāju izmanto Windows operētājsistēmas – 90,46%. Apple OS izmanto 8,21%, savukārt dažādu veidu Linux lieto tikai 0,71% interneta lietotāji. 0,33% no visiem globālā tīmekļa izmantotājiem to pārlūko caur iPhone vai iPod Touch pārlūkiem Safari.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us