Netbook turpinās uzvaras vilni

2013.gadā t.s. [i]netbook[/i] jeb mazizmēra klēpjdatori tiks pārdoti teju 140 miljoni vienību, savukārt šogad pārdošanas apjomi sasniegs 35 miljonus nelielo ierīču. Tas ir šobrīd aktuālākais klēpjdatoru segments, kas savā ziņā „glābj industriju”, informē ABI Research.

Šajā tirgus daļā pārdoto ierīču skaits nemitīgi aug, par spīti ekonomiskajai situācijai pasaulē. Daudzi netbūkus izvēlas, jo tie ir lēts datora iegūšanas variants, kā arī, jo tie piedāvā vēl nepieredzētu portabilitāti un jaudu. ABI Research skaidro, ka sociālie un tehnoloģiskie faktori rada perfektu bumu, lai jau šogad ierīces pārdotu 35 miljonu vienību apmērā.

[img]http://datuve/images/upload/20090127154634.jpg[/img]
ABI Research pārstāvis Kevins Burdens (Kevin Burden) stāsta, ka viss sākās ar plaukstdatoriem, kurus vajadzēja padarīt funkcionālākus. X86 un ARM procesori ir stūrakmens netbook revolūcijai, jo šie procesori ļauj saglabāt jaudu, netērējot akumulatora resursus.

Interesanti, ka daži analītiķi izvairās pārdošanas apjomu pieaugumu dēvēt par labu zīmi industrijai. Tas tādēļ, jo procesoru ražotājkompānijas vairāk pievēršas tieši zemas cenas un neliela enerģijas patēriņa procesoriem (kā Intel Atom), un mazāk pūles velta galddatoru procesoru izstrādei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us