Nelegālu video klipu apkarošana internetā

Lielie mediju uzņēmumi jau sen cenšas panākt, lai internetā būtu pēc iespējas mazāk ar autortiesībām aizsargātu video un audio failu. Viņu jaunākais ierocis ir satura atpazīšanas programmas.

Vienu šādu aplikāciju ir izstrādājusi firma Audible Magic, kuras pārstāvis nesen to arī demonstrēja. Viņš no YouTube lejupielādēja kādu sliktas kvalitātes video klipu, kas bija ierunāts ķīniešu valodā, un ievietoja to savas kompānijas jaunajā video atpazīšanas sistēmā. Tā ātri atpazina filmu, no kuras bija ņemts šis video fragments.

Izklaides kompānijas uzstāj, lai interneta kompānijas sāktu izmantot šo tehnoloģiju – gan mūzikas failu, gan video klipu pārbaudīšanai. Dažas kompānijas, piemēram, MySpace, to grasās darīt vai pat daļēji jau ir ieviesušas (galvenokārt audio failu pārbaudīšanai). Bet YouTube, ko pirms kāda laika iegādājās Google, nesteidzas ar šīs tehnoloģijas ieviešanu. YouTube pārstāvji ir izteikušies, ka pat tad, ja viņi to ieviesīs, tā aizsargās tikai to kompāniju autortiesības, kas būs ar viņiem noslēguši papildus līgumu.

Satura atpazīšanas programmas izmanto milzīgas datu bāzes, kas satur digitāli attēlotas ar autortiesībām aizsargātas dziesmas, TV raidījumus un filmas. Kad kādā interneta vietnē, kas ir aprīkota ar šo programmu, augšuplādē jaunu failu, datu bāze tiek pārbaudīta, vai tur neatrodas šī faila digitālais pirkstu nospiedums ([i]digital fingerprint[/i]). Ja tāds atrodas, fails var tikt izdzēsts.

Raksta avots: [url=http://www.nytimes.com/2007/02/19/technology/19video.html?ref=technology]New York Times[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us