Nedrošākās paroles 2015

parole

Nereti cilvēki, reģistrējoties kādā vietnē, tikai slinkuma pēc ievada ļoti vienkāršu un viegli atminamu paroli, tajā brīdī pat nenojaušot par iespējamajām sekām, kuras var iestāties. Skaidrs, ka šajā rakstā neskološu nevienu par to, kādai ir jābūt drošai parolei vai kā tā jāveido, jo tīmeklī ir pietiekami daudz informācijas – tāpēc nevēlos dublēt to.

Šoreiz apskatīsim 2015.gada statistiku, kurā tiks atspoguļotas muļķīgākās un vienkāršākās paroles, kuras noteikti nevajadzētu lietot.

SplashData, kas apkopo paroles no datu aizsardzības pārkāpumiem Amerikā un Rietumeiropā, vadoties pēc 2015.gada apkopojuma, ir secinājusi, ka jau piekto gadu pēc kārtas, parole „123456” ir visbiežāk izmantotā.

Prognozējamāko paroļu topā allaž ietilpst paroles – „master”, “123456”, “12345678”, „12345”. Tāpat populāras paroles arī ir “football”, “monkey”, “baseball” un „starwars”.

Lieki teikt – ja izmantojat kādu no šajā sarakstā esošajām parolēm – nekavējoties vajadzētu to mainīt. Dati liecina, ka vismaz daži cilvēki joprojām nespēj pievērst uzmanību pat visvienkāršāko drošības principu ievērošanai, saistībā ar parolēm un kodiem.

SplashData publicētais saraksts ar TOP25 nedrošākajām parolēm 2015.gadā:
pass

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us