Ne tikai Ķīnas valdība liedz pieeju interneta vietnēm – tas tiek darīts arī Lielbritānijā

Pēdējā laikā aizvien biežāk varam lasīt jaunumus par to, kā Ķīnas valdība ierobežo valsts iedzīvotāju interneta lietošanas iespējas. Ķīnas valdība ar šo politiku jau kļuvusi bēdīgi slavena, taču daudz mazāk dzirdam par to, ka šādas lietas notiek arī citās valstīs. Iekšlietu ministrijas pārstāve apstiprinājusi, ka arī Lielbritānijas iedzīvotājiem tiek liegta pieeja dažām interneta vietnēm.

Pārstāve norādījusi, ka bloķētas tiek vietnes, kas saistītas ar teroristiem un rasu naidu. Iekšlietu ministrija gan nav izpaudusi konkrētus piemērus, kādas vietnes tikušas aizliegtas. Lēmums liegt pieeju šīm tīmekļa vietnēm ir ticis pieņemts Iekšlietu ministrijai sadarbojoties ar Britu Interneta pakalpojumu sniedzējiem (British Internet Service Providers).

Pārstāve gan nav atklājusi, kas izlemj to, kuras vietnes bloķēt un kuras ne. Šīs nedēļas sākumā Lielbritānijas Konservatīvas partijas līderis Deivids Kamerons norādījis – ja vien tiks ievēlēts nākamajās vēlēšanās, viņš centīsies atņemt dažas kontroles iespējas, kas piešķirtas pašvaldībām un citiem varas orgāniem kopš 1997.gada, kad pie varas nāca Leiboristu partija.

Arī Vācija apsver pieņemt līdzīgus lēmumus, kas saistīti ar pieejas liegšanu atsevišķām tīmekļa vietnēm.

Raksta avots – [url=http://www.tgdaily.com/content/view/43010/103/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us