NASA plāno pārdot vecos Space Shuttle kosmosa kuģus

NASA plāno ziedot un pārdot vecos Space Shuttle kosmosa kuģus, kad tie 2010.gadā beigs savu darbību. Viens no tiem tiks ziedots Smitsona Nacionālajam aviācijas un kosmosa muzejam (National Air and Space Museum) Vašingtonā.

Pārējos kuģus būs iespēja iegādāties „izglītības iestādēm, zinātņu muzejiem un citām piemērotām organizācijām”, kas ir gatavas šķirties no dažiem miljoniem dolāru. Kosmosa kuģa dzinēju būs iespējams iegādāties par 400-800 tūkstošiem ASV dolāru.

NASA preses pārstāvis Maikls Kjurijs (Michael Curie) saka: „Šie ir dārgumi, kurus NASA pēc pāris gadiem vēlētos izrādīt publikai.” Kosmosa kuģis [url=http://www.nasa.gov/centers/kennedy/shuttleoperations/orbiters/orbitersdis.html]Discovery[/url] tiks atdots Smitsona Nacionālajam aviācijas un kosmosa muzejam.

Taču muzejam nāksies šķirties no krietnas naudas summas, lai to varētu izrādīt publikai – 28,2 miljoni dolāru bīstamo vielu likvidēšanai, 5,8 miljoni transportēšanai un 8 miljoni kosmosa kuģa sagatavošanai izstādīšanai muzejā.

[img]/images/upload/space_shuttle_launch-550×450.jpg[/img]

Pārējos kosmosa kuģus varēs iegādāties citi interesenti. NASA pārliecināsies vai pircējam ir pietiekami daudz naudas kuģa uzturēšanai labā stāvoklī un pienācīgas iespējas to izrādīt publikai. Nepieciešamas arī atbilstošas telpas ar iespēju mainīt gaisa temperatūru tajās.

Pieteikumi no interesentiem tiks pieņemti līdz 2009.gada 17.martam. Nākamās paaudzes kosmosa kuģu parādīšanās ir gaidāma 2015. vai 2016.gadā. Līdz tam ASV kosmosa aģentūrai nepieciešams izmantot Krievijas palīdzību, lai kosmosa stacijās nogādātu kosmonautus un nepieciešamos krājumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us