NAS (Network-attached storage)

Mēs dzīvojam datu laikmetā. Tas nozīmē, ka mums visiem ir nepieciešams vairāk datu noliktavas: dokumentiem, attēliem, video, mūzikai un iespējams datiem par kuriem mēs vēl nenojaušam. Tāpēc ikviens, sākot ar privātpersonām mājās, daudziem darbiniekiem mazos uzņēmumus, var iegūt salīdzinoši ērtu vietu datu uzglabāšanai. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to darīt, ir ar tīklā pievienotai glabāšanas ierīcei, ko saīsināti sauc par NAS (Network-Attached Storage). Šī NAS „kastes” optimālā ietilpība ir 2 terabaiti. Ierīce ir maza, klusa, un lēta (īpaši, ja Jums ir pieejami savi cietie diski). Tās iederēsies uz galda vai plaukta un neizskatīsies pilnīgi nevietā, skaņa ko izdala mazās ierīces ir ne lielāka kā ledusskapim. Tās arī nodrošina rezerves datu kopēšanu. Ierīcei ir WEB tipa administrējamais panelis, un arī USB ports, kas ļauj veidot savienojumu vēl ar kādu ārējo cieto disku vai tādu pašu NAS ierīci. USB ports var tikt izmantots ari kā pieslēguma vieta tiklā izdalītam printerim.

Vissvarīgākais ir vienkārša uzstādīšana un izmantošana. Daudzas NAS reklāmas vēsta – šādas ierīces drīzumā būs tipisks mazu uzņēmumu klases datu glabāšanas serveris. Vienkārši un ērti – nopērc, uzstādi, uzglāba.

Mans subjektīvais viedoklis:

Neliels ieskats par pieejamajam NAS ierīcēm tirgū (angļu valoda):

[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2351970,00.asp]Western Digital WD ShareSpace [/url]
[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2351767,00.asp]Seagate BlackArmor NAS 220 [/url]
[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2351314,00.asp]LG N4B1 [/url]
[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2351516,00.asp]Acer Aspire easyStore H340 [/url]

Es pats personīgi nopirktu lietotu kasti pa, hmm apmēram 20ls, ar 1ghz procesoru 256mb operatīvās atmiņas, ar 2 250GB cietajiem diskiem. Uzstādītu Openbsd + apache + ftp + x logus un dzīvotu ar smaidu seja un bez stresa. Bet šīm izklaidēm tomēr būs vajadzīgs nedaudz lielākas zināšanas. Tāpēc salīdzinājumā – iespējas pret cenu (price performance) – nobeigumā varu teikt, ka viss optimālākais variants manuprāt ir Seagate BlackArmor NAS 220 variants – nav nepieciešamas zināšanas un diezgan ātri var uzstādīt mājas/biroja datu serveri.

Ps. Pirmais raksts no manas puses – esiet skarbi un lamājiet 😉

Raksts tulkots no [url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2352287,00.asp] PCmag.com [/url]

[url= http://en.wikipedia.org/wiki/Network-attached_storage
] NAS wikipedia [/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us