Nākotne bez Windows XP ir miglaina

Vēl tikai divas nedēļas līdz Microsoft plānam – pārtraukt Windows XP atbalstu un tā tālāku izplatību. Windows XP slepkava – Microsoft – sniegs roku atsvaidzinātam dizainam un nestabilitātei, – Windows Vista. Microsoft vēlas likt tev ticēt, ka Vista ir loģiskais Windows pēctecis. Juku kods, radikāli daudz drošības paziņojumu un nabags dizains, kuru mēģināts radīt pēc Mac OS X operētājsistēmas līdzības – tā ir Windows Vista. Vista drošāka? Daudzi domāja, ka tas tā būs, bet nē! Līdz ar Windows XP Servise Pack 3 laidienu, drošākais joprojām ir XP.

Windows XP Service Pack 3 vēl jovairāk stiprina pozīciju, ņemot vēra, ka tā darbojas ar jebkuru tirgū pieejamo aparatūru. Windows Vista nav tik pievilcīga, jo tās cena ir lielāka kā XP. Nevajadzētu ietekmēties tikai no tā ko tagad uzzini, arī tādi ražotāji kā Dell, Lenovo u.c. atbalsta Vista-XP lejupninājumu (downgrade), piedāvajot to tagad un arī pēc 30. jūnija, kad oficiāli tiks pārtraukts XP atbalsts.

Pēc Microsoft teiktā, Microsoft ir sācis nopietnu darbu pie Windows 7, kas atbalstīs operētājsistēmas vadību pēc “rokas vicināšanas metodes”, iespējams, datorpele un klaviatūra (kādas mēs pazīstam) vairs nebūs vajadzīgas. Vai aparatūras ražotājiem vajadzētu protestēt? Vai divu Microsoft vadītaju runas par Vista pēcteci neaizēno Vista glanci?

Microsoft ir nostādījis sevi sarežģītā situācijā. Jā, Microsoft patērē daudz līdzekļu veidojot Vista, bet varbūt Microsoft vajadzētu apstāties īstajā brīdī, pirms rodas nekontrolējama situācija. Liela daļa patērētāju un tirgotāju nevēlas izplatīt Windows Vista. Ja Microsoft būs pietiekami gudrs, tad Windows XP atbalsts turpināsies līdz Windows 7 iznākšanai, ja Microsoft spēs pievērt acis uz zaudējumiem ko radīja Vista.

Protams, iespējams, Microsoft neatmetīs domu par Vista, kas liks mums ciest slēptās sāpes. Tāda gadījuma, iespējams, mums vajadzētu griezties pie Stīva Džobsa plaši pavērtajām rokām?

Pirmavots: ITWorld

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us