Nākammēnes Intel apgrozībā laidīs divkodolu Atom procesorus

Intel radītais Atom radīja zināmu apvērsumu mobilo ierīču tirgū – procesora nelielais enerģijas patēriņš un lielā jauda niecīgajā korpusā ļāva tam kļūt par topa produktu ultramobilo klēpjdatoru un interneta pieejas ierīču vidē. Intel paziņojuši, ka jau septembrī debitēs galddatoriem piemērotas mātesplates ar divkodolu Atom procesoriem.

Intel Developer Forum laikā paziņots par Atom 330 – divu fizisku kodolu procesoru, kas veidots 45nm tehnoloģiskajā procesā. Tam, papildus diviem aprēķinu kodoliem būs arī Intel lolotā HyperThreading tehnoloģija, kas katram kodolam radīs vēl virtuālo „kompanjonu”. Nav skaidri zināms vai procesora takts frekvence būs augstāka par 1,6 GHz, taču paziņots, ka sistēmas maģistrāles ātrums būs 533 MHz. Kā var spriest pēc produkta nosaukuma – Atom 330 (bez „N” burta), tas paredzēts kompaktiem galddatoriem (kā piemēram, Asus Eee modelim).

[img]/images/upload/gigabyteatom.jpg[/img]

[i]Gigabyte mini-ITX pamatplate ar šābrīža paaudzes Atom 230 procesoru[/i]

Atom 330 būs pielodēts Intel jaunajai pamatplatei D945GCLF2. Tā ir mini-ITX izmēra plate, kas bāzēta uz jau sen zināmā 945GX mikroshēmojuma (kas varbūt arī nav tas elektroenerģiju taupošākais variants…) un tai būs GMA 950 grafiskais adapteris un sešu kanālu HD audio. Paredzams, ka mātesplatei varēs uzstādīt līdz pat 2 GB operatīvo atmiņu (vienu 533 vai 667 MHz DDR2 moduli). Uz plates atrodams gigabita tīkls, astoņas USB 2.0 izejas, pāris PATA un divas 3GB/s SATA pieslēgvietas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us