Nākamis Windows varētu būt gatavs jau nākamgad

Windows Vista atnāca… Un varbūt aizies. Daudzus tik ļoti neapmierinošo operētājsistēmu varētu nomainīt pret tā saukto Windows 7 jau nākamgad – vismaz par gadu ātrāk, nekā bija plānots.

Microsoft šā brīža vadītājs Bils Geiss (Bill Gates) piektdien paziņojis, ka Windows 7 – nākamā lielā Windows versija – tirgū varētu nonākt jau kaut kad nākamajā gadā. Šādu ziņu kompānijas radītājs „izspļāvis” netīšām (vai tīšām), atbildot uz jautājumu par Windows Vista: „Kaut kad nākamgad mums būs jauna Windows versija. Esmu ļoti entuziastisks par to, ko tā spēs piedāvāt.” Tiek ziņots, ka Windows 7 būs pieejams mājas un biznesa versijās ar 32 un 64 bitu procesoru atbalstu.

[img]/images/upload/windows-vienna.jpg[/img]
Interesants šāds fakts kļūst ne jau brīdī, kad apjaušam, ka būs pagājuši tikai 2 gadi kopš Vista debijas, bet gan brīdī, ka vēl ceturtdienas vakarā CNET ziņu reportierim kāds Microsoft pārstāvis vēstījis, ka Windows Vista pēcnācējs veikalos varētu nonākt tikai 3 gadus pēc Vista debijas.

Jau 2007. gada sākumā, neilgi pēc Vista debijas, Microsoft ziņoja, ka jaunā operētājsistēma tiks nomainīta divu līdz divarpus gadu laikā (tātad, līdz B.Geitsa piektdien ziņotajam termiņam), taču pēc pāris mēnešiem tika pavēstīts, ka Windows 7 (kodētais nosaukums „Vienna”) prasīs vismaz trīs gadus ilgu izstrādi. Šī gada janvārī kompānijas pārstāvji solīja jauno sistēmu pabeigt ap 2011. gadu. Jāpiezīmē, ka Microsoft vēsturiski iegājies jaunu operētājsistēmu izlaist ik pa diviem līdz trim gadiem (izņemot gadījumā ar pāreju no Windows XP uz Vista).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us