Nākamā gada sākumā AMD varētu pāriet uz jaunu CPU ligzdu

Advanced Micro Devices, kas zināma kā kompānija, kas samērā bieži maina savus centrālo procesoru standartus, AM2 ligzdu prezentēja 2006. gada maijā, taču to jau neilgi pēc tam nomainīja uzlabotais AM2+. Neapstiprināta informācija liecina, ka jau nākamā gada sākumā debiju piedzīvot varētu ilgi apspriestais un jau gaidītais AM3.

AMD AM3 platforma būs savietojama kā ar divkanālu PC2-8500 (DDR2 1066 MHz), tā ar PC3-10666 (DDR3 1333 MHz) atmiņām un tajā būs vairāki uzlabojumi un jaunas funkcijas. Paredzams, ka AM3 ligzdas specifikācijā tiks iekļauts „termālais jušanas interfeiss” jeb TSI (thermal sense interface) – tā ir digitāla diode, kas ļaus precīzāk monitorēt temperatūras; no tā, savukārt, izriet iespēja vairāk kontrolēt datoru, uzraudzīt tā stabilitāti un veikt drošāku virstaktēšanu. Tāpat AM3 tiks aprīkots ar Serial VID Interface voltāžas regulatoru, kas spēs ļoti precīzi aprēķināt procesora voltāžu (arī – piemērots virstaktēšanai).

[img]/images/upload/socket_empty.jpg[/img]
Pirmie procesori, kas būs savietojami ar AM3 ligzdu, būs AMD Phenom četru kodolu CPU X4, kuru segvārdi ir Denab un Propus. Tiek ziņots, ka tie veikalos varētu parādīties martā. Pēcāk – nākamā gada trešajā ceturksnī – AMD prezentēs jaunus AM3 procesorus 45nm tehnoloģiskajā procesā – ar segvārdiem Heka (četri kodoli), Rana (trīs kodoli) un Regor (divi kodoli).

Jāpiezīmē, ka AMD konkurents Intel jau vairākus gadus „dzīvo” uz LGA775 ligzdas, tādējādi neradot misēkļus un nesaprašanu lietotājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us