MyDoom atgriežas vēl fatālāks

Tīkla drošības eksperti ir norādījuši, ka tīklā atrastas 5 jaunas MyDoom vīrusa pēdas, kas tiek izplatīts caur inficētajām tīkla lapām un e-pasta pielikumiem. Tiek prognozēts, ka šādu dažādu versiju parādīšanās ir tikai priekšvēstnesis tai fināla versijai, kas tikai tiek gatavota. Prognozē, ka MyDoom mērķis ir pārņemt pēc iespējas vairāk datorus, caur kuriem veikt DoS uzbrukumus MS un SCO mājaslapām.

MyDoom bija visļaunākais no vīrusiem, kas jebkad izplatīts pa e-pasta tīklu. Pirmā parādīšanās diena MyDoom bija šī gada janvārī, bet pretvīrusu kompānijas prognozē MyDoom atgriešanos sākot ar šo nedēļas nogali. Pretvīrusu kompāniju pārstāvji ir pārliecināti par MyDoom atgriešanos, jo arī senāk Bagle vīruss izplatījās tieši šādā ceļā – pirmās trīs versijas bija zemākās bīstamības kategorijā, tomēr tām sekoja šo versiju apvienojums, kas jau bija augstākās bīstamības vīruss.

Jāpiemin, ka viena no MyDoom iespējām ir aizliegt pretvīrusu programmām nokopēt jaunākos vīrusu uzlabojumus no interneta mājaslapām. Tāpēc, ja pēc e-pasta pielikuma atvēršanas datoram tiek novērota palēnināta darbība, būtu vēlams pastaigāt pa pretvīrusu kompāniju mājaslapām un pameklēt informāciju ar jaunākajiem vīrusiem MyDoom kategorijā. Tāpat arī zināms, ka sērfojot tīklā MyDoom uzbrūk MS produktiem, drošvien tāpēc ar Firefox vai Operu sērfot būs daudz drošāk. Tāpat arī skatīties uz nepazīstamu e-pasta sūtījumu pielikumiem un nevērt tos vaļā.

Avots: news.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us