Mūzika par brīvu legāli nav sapnis

Muzikas industrija nevēlas laist garām samaksu par dziesmām, kas citādi tiek brīvi kopētas failu apmaiņas tīklos, tāpēc jau šobrīd tiek testētas pirmās radiostacījas, kas atskaņos tikai mīļākās dziesmas. Ideja ir vienkārša – tāpat kā failu apmaiņas tīklā tiek kopēti un piedāvāti faili, lietotājiem tiks atļauts brīvi izvēlēties savu dziesmu sarakstu, ko klausīties. Rezultātā programma lietotāja izvēlētajā kārtībā no centrālā servera kopēs un atskaņos dziesmas. Ja tāds pats mērķis ir kopējot dziesmas nelegāli, pazūd atšķirība.

Ar šo ideju šobrīd strādā trīs uzņēmumi – Apple, Mercora un Virgin Digital. Pie šīs idejas rentabilitātes nonākusi kompānija Mercora, kuras attīstības stratēģija sākotnēji neparedzēja radiostacijas izveidošanu. Sākotnēji, tāpat kā Apple, Mercora gribēja pelnīt ar muzikas lejupielādi. Tomēr tirgus pieprasījums lika kompānijai paplašināt savus pakalpojumus – šobrīd kompānija piedāvā lejupielādēt un klausīties muziku no starp saviem lietotājiem. Pēc ASV biznesa noteikumiem, par katru lietotājam atskaņoto dziesmu ir jāmaksā 1/7 penijs jeb 1,429 dolāri par miljonu klientu. Mercora reklāmlīgumi un klientu abonēšanas serviss sedz šos izdevumus. Tad kāpēc nebūt?

Tehniski likums paredz: ja tiek legāli nokopēta dziesma, tev ir tās lietošanas pilnvaras, līdzīgi kā jebkurš ieraksts kasetē vai kompaktdiskā. Nedrīkst vienīgi pārdot vai nodot šo ierakstu citai personai tā pavairojot ierakstu. Taču piedāvāt klausīties – tas ir iespējams, likums to neaizliedz. Tāpēc stream formātā iespējams piedāvāt šo dziesmu klausīties arī citiem pakalpojumu tīkla dalībniekiem.

Saistībā ar kopēšanu un dziesmu failu nelegālām kopijām, Mercora norāda, ka tuvāko gadu laikā viņi paredz, ka tiks izstrādāta tehnoloģija, kas aizliegs to darīt. Tikmēr ASV Mūzikas Asociācija asi nosoda šādus pakalpojumus, jo, pateicoties trešo personu izstrādātajām programmām, ir iespējams saglabāt arī šo stream datu plūsmu savā cietajā diskā.

Avots: cnet.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us