Mumbajas teroristi savu plānu realizēšanai izmantojuši Google Earth

Jau vairākkārt Google karšu servisa sniegtās iespējas bijušas kritizētas, jo tās civilpersonai sniedzot pārlieku plašu informāciju, kas nebūt nenāk par labu drošībai. Kā no aizturētā uzzinājušas Indijas amatpersonas, teroristi, kas uzbruka dažādām tūristu iecienītām vietām Mumbajā, izmantojuši Google Earth kartes, lai iegaumētu mērķus un koordinētu uzbrukumus.

Šī nav pirmā reize, kad tiek aktualizēts jautājums par Google Earth un servisa izmantošanu teroristu vajadzībām. Indijas bijušais prezidents Abduls Kalams (Abdul Kalam) jau 2005.gadā brīdināja, ka Google Earth varētu palīdzēt teroristiem. Drošības aģentūras ASV un Āzijas valstīs jau sen pievērš pastiprinātu uzmanību šiem servisiem un maksimāli cenšas ierobežot valstiski svarīgu objektu apskates iespējas.

[img]/images/upload/bouncing-google-earth.jpg[/img]
Plašsaziņas līdzekļos pirms kāda laika parādījās ziņas, ka protestētāji Londonā izmantojuši Google Earth, lai izplānotu kā piekļūt Londonas parlamenta ēkas jumtam.

Līdz šim brīdim Google earth lejupielādēts jau 400 miljonus reižu un, par spīti Pentagona iebildumiem, Google turpina piedāvāt aizvien detalizētākus satelītattēlus. ASV valdība gan aizliegusi komerciālajiem satelītiem piedāvāt izšķirtspēju, kas mazāka par 50cm uz vienu pikseli, taču Google satelīts GeoEye-1 jau šobrīd nodrošina 41cm/px izšķirtspēju. Paredzēts, ka GeoEye-2 piedāvās pat 25cm/px izšķirtspēju (Google programmā gan šāda detalizācija neparādīsies).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us