MPA Āzijā pāris mēnešu laikā pieķer vairāk nekā 450 “modernos pirātus”

Mūzika, filmas, spēles un programmas daudzkārt patērētāju acīs ir nejēdzīgi dārgas un tādēļ tiek lemts par labu zagšanai. Pret šādām darbībām jau vairākus gadus cīnās dažādas asociācijas visā pasaulē. Sadarbībā ar MPA (Motion Picture Association) pirmdien vairākās pasaules valstīs – Ķīnā, Malaizijā, Korejā, Filipīnās, Taizemē un Taivānā – veiksmīgi noslēdzās operācija „Noņem no strīpas” jeb „Takedown”, kuras rezultātā arestēja 461 datorpirātu.

Lai vai cik dīvaini nebūtu, joprojām attīstīts ir tāds zagšanas veids, kā disku kopēšana un pārdošana. Minētajās valstīs pie aizturētajiem laika posmā no maija līdz jūlijam kopā atrada vairāk nekā 7,5 miljonus pirātisko kompaktdisku un DVD ierakstu. Tāpat atsavināti tika vismaz 1000 DVD vai CD rakstītāji un 56 videokameras, ar kurām kinoteātros ierakstītas filmas: „Valstu valdības Āzijas un Klusā okeāna reģionā uzsākušas cīņu pret filmu ierakstīšanu,” ziņo MPA, skaidrojot, ka, piemēram, Honkongā kinoteātros patrulē arī policija.

Motion Picture Association of America lēš, ka kopējie zaudējumi, kas ik gadu tiek nodarīti industrijai, ir mērāmi miljardos – 2005. gadā tie bija apmēram 6 miljardi ASV dolāru. 2007. gadā veikti 13 tūkstoši policijas reidu un aizritējušas 36’200 tiesas prāvas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us