Neraugoties uz to, ka Mozilla izstrādātās interneta pārlūkprogrammas FireFox trešā versija vēl tikai ceļo pie saviem lietotājiem, kompānija jau sākusi ziņot par dažādām idejām, kuras patērētāju sasniegs tikai ap 2009. gada beigām vai 2010. gada sākumu iznākošajā programmas ceturtajā versijā.
Mozilla viceprezidents Kriss Beards (Chris Beard) interneta portālam Webware intervijā pastāstījis par divām jaunām iespējām, kas visticamāk tiks iekļautas programmas nākamajās versijās.
Viena no jaunajām iespējām sauksies „Prizma” („Prism”) – tā ir nākamās paaudzes programmas tehnoloģija, kas ļaus lietotājiem izmantot internetā savāktos materiālus arī tad, ja nebūs pieejams tīmeklis. Piemēram, jūs sava referāta vai kursa darba gatavošanai mājās atverat vaļā visus nepieciešamos rakstus (piemēram, Wikipedia), un mierīgu garu ar klēpjdatoru aizbraucat uz laukiem, kur tos materiālus izmantojat. Protams, šāda iespēja jau šobrīd pastāv, bet lielākoties tā ir laikietilpīga un parastam lietotājam ne pārāk draudzīga uzstādīšanas ziņā.
[img]/images/upload/firefox-prism.jpg[/img]
Otra no pieminētajām funkcijām saucas „Weave” – tā ļaus lietotājam tiešsaistes režīmā pielāgot savu pārlūku (pievienot papildus iespējas, citu dizainu u.t.t.) un izveidot grāmatzīmes (bookmarks), kam pēc tam piekļūt caur jebkuru pasaules datoru, kam ir FireFox pārlūks. Tādējādi gan darbā, gan mājās, gan vēl sazin kur būs iespēja tikt pie sev vajadzīgajām adresēm bez liekas domāšanas. Jāpiezīmē, ka jau FireFox 3 varētu tikt iekļauts šīs iespējas „iedīglis”.
Tā pat intervijā K.Beards piezīmējis, ka šīs ir tikai dažas no trakajām [i]out-of-box[/i] idejām, ko viņš un viņa komanda plāno ieviest nākamās paaudzes pārlūkā, kas, kā jau minēts, varētu būt pieejams pēc pusotra vai diviem gadiem.