Mozilla Minimo

Nesen kļuva pieejama jaunākā Mozilla Minimo pārlūka versija. Tomēr projekta nākotne vēl ir neskaidra. Minimo 0.2 versija lejupielādēšanai ir pieejama bezmaksas. Pēc pārlūka lietotāju teiktā šī versija ir ātrāka un mazāka. Tā ir savietojama ar Windows Mobile 5.0.
Minimo ir Windows Mobile pārlūka alternatīva. Tā radītāji ceļ gaismā tā ātrumu un citas īpašības, ieskaitot cilņu pārlūkošanu (tab browsing), labāku drošību un widgets atbalstu. Minimo nav Mozilla projekts, bet, tomēr, tā mitinātājs (WEB hosting) ir Mozilla.org. Šis projekts bija viens no pirmajiem trešās puses mobilo ierīču pārlūkiem, bet dēļ citiem pārlūku izstrādātājiem, ieskaitot Opera Software ASA, tas tika aizēnots.
2004. gadā, kad Minimo likās daudzsološs Nokia izrādīja iniciatīvu, veicot financiālu iegūldījumu, bet ap 2004. gada vidu daudzi cilvēki Minimo forumā vaicāja, vai projekts vispār vēl ir dzīvs. Nākamgad Nokia paziņoja, ka paši izstrādās savu pārlūku, izmantojot atvērtā pirmkoda pārlūku Safari, ko izmantos savos nākotnes viedajos telefonos (smart phone).
Pat pēc esošās relīzes Minimo nākotne ir neskaidra. Projekta līderis tīkla žurnālā raksta, ka projektam netiks ziedots daudz laika, un tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, tirgū ir daudz pārlūku. Otrkārt, tirgu kontrolē mobilo telefonu operatori. Treškārt, gala lietotājs neizmanto pārlūku. Visticamāk, situācija mainīsies, bet tas varētu notikt tikai pēc daudziem gadiem.
Pa to laiku, kamēr Minimo cīnās, arī Opera piedāvā bezmaksas pārlūku, kas pārņem lietotāju tālruņus, ieskaitot tos, kas izmanto Windows Mobile 6.0. Februārī vien Opera pārlūks gan Windows Mobile viedajiem tālruņiem, gan kabatdatoriem tika lejupielādēts 216 283 tūkstošu reižu. Kamēr pagājšgad februārī Opera pārlūku lejupielādēja tikai 142 502 tūkstošu reižu.
Minimo var tikt noteiktas citādas vadlīnijas, lai tas spētu sacensties ar konkurentiem. Firefox galotņu sanāksmē notika skaļākas pārrunas, kas atklāja dažas idejas, kas palīdzētu Firefox lietotājiem kam ir mobilie telefoni. Ja šīs idejas īstenos, visticamāk, tas notiks tuvāko mēnešu laikā.
Gan Opera, gan Minimo priekšā ir jauna sāncenība ar Microsoft. Microsoft jau šonedēļ ir sācis demonstrēt jaunu tehnoloģiju, kas var būt tikt iekļauta nākošajā Microsoft pārlūkā.
Avots: open.itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us