Mozilla laidusi klajā jaunāko Firefox tīmekļa pārlūka versiju

Jo ilgāk kāda programma atrodas beta versijā, jo mazāk interesanta tā kļūst. Pirmo beta versiju visu sagaida ar ovācijām, otro ar interesi, sestā jau liek žāvāties, savukārt divpadsmito beta versiju jau reti kurš vispār gaida. Tādēļ ir patiešām patīkami, ka Mozilla beidzot nolēmuši laist klajā Firefox 4 pārlūka gala versiju.

Jaunā pārlūka versija tikusi pie jaunas lietotāja saskarsnes, dramatiski uzlabota cilņu pārvaldība un kopējā veiktspēja. Tā kā Google ik pēc 10 sekundēm izdod jaunu Chrome versiju, Firefox 3.x sāka izskatīties patiesi novecojusi un nav šaubu, ka Firefox 4 palīdz Mozilla atgriezties spēlē.

Pirmais, ko pamanīsit – Firefox 4 izskats ir ievērojami mainījies. Cilnes atrodas ekrāna augšpusē, turklāt tās cilnes, ko visu laiku atstājat atvērtas (piemēram, e-pastu), var pievienot īpašajām [i]App Tabs[/i]. Tās ir nelielas ikonas cilņu joslā, kuras iekrāsojas, kad konkrētajā vietnē parādījies kāds jaunums.

[img]http://datuve/images/upload/20110323105909.jpg[/img]
Oranžā Firefox poga ļauj ātri piekļūt izvēlnei, savukārt ekrāna labajā pusē izvietotas [i]Home[/i] un [i]Bookmarks[/i] pogas. Ļoti laba iespēja ir [i]Tab Groups[/i], kas ļauj grupēt atvērtās cilnes, un atsevišķi apskatīt cilņu grupas.

[img]http://datuve/images/upload/20110323105939.jpg[/img]

[img]http://datuve/images/upload/20110323105957.jpg[/img]

Ja lietojat Windows 7 operētājsistēmu ierīcē ar skārienjutīgu ekrānu, varēsit pietuvināt, pārvietot un pagriezt lietas ar pirkstu pieskārieniem.

Pielikumu pārvaldnieks palīdz vieglāk atrast jaunus pielikumus un tēmas, turklāt ērtā saskarsne palīdz skaidri saprast, kuri pielikumi pašlaik darbojas un kuri ir izslēgti. Pielikumu meklēšanā pārvaldniekā līdzinās darbam iTunes App Store veikalā.

[img]http://datuve/images/upload/20110323110022.jpg[/img]
Firefox 4 piedāvā arī jaunas sinhronizēšanas iespējas – pārlūks ļauj dažādās ierīcēs sinhronizēt ne tikai grāmatzīmes, bet arī apmeklējumu vēsturi un pat atvērtās cilnes.

[img]http://datuve/images/upload/20110323110043.jpg[/img]
Ikviens pārlūku veidotājs apgalvo, ka jaunākā pārlūka versija ir ātrākā, un Mozilla nav izņēmums. Taču šoreiz šādam apgalvojumam ir pamats – jaunā pārlūka versija ir ievērojami ātrāka par beta versijām un daudz ātrāka par Firefox 3.6. Daļēji tas panākts pateicoties jaunajam JavaScript dzinim JägerMonkey.

[url=http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/software/home-and-reference-software/mozilla-firefox-4-935643/review]TechRadar[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us