Mozilla FireFox 3 sasnieguši jaunu rekordu lejupielāžu ziņā

Kā zināms, Mozilla ar FireFox 3 debiju vēlējās pārspēt vienas diennakts laikā veikto lejupielāžu skaita rekordu. Par spīti lejupielādēšanas lapas servera problēmām īsi pēc 20:00, kad bija pieejama programma, Mozilla ziņo par jauna rekorda uzstādīšanu – diennakts laikā FireFox 3 internetā no kompānijas mājas lapas paņemts vairāk nekā 8 miljonos eksemplāru.

Pagaidām minētie 8 miljoni ir stipri provizoriski dati, jo oficiālajā rēķināšanā netiek iekļauta informācija par lejupielādēm no Mozilla FTP serveriem. Precīzi dati par „Download Day” rezultātiem gan būs zināmi tikai pēc kādas nedēļas, jo kompānija vēl caurskatīs visus t.s. [i]log[/i] failus, lai precizētu informāciju. „Jau pirms pašas lejupielādes sākšanās kompānijas serveri bija nokaitēti,” atzinusi Melisa Šapiro (Melissa Shapiro) no Mozilla.

[img]/images/upload/firefox_rekords.jpg[/img]
Liela daļa lejupielāžu veikta no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur FireFox 3 savos datoros ielādējuši apmēram 2,5 miljoni lietotāju. Vairākas valstis sasniegušas vismaz 100 tūkstošu atzīmi. Starp tādām ir Vācija (556’000), Spānija (280’000), Apvienotā karaliste (277’000), Francija (273’000), Ķīna (165’000), un pat Irāna ar veseliem 265 tūkstošiem. Tiesa, šie dati varētu būt stipri vien neprecīzi, jo, kamēr Latvijai un Igaunijai lejupielāžu skaits robežojas starp 14 un 16 tūkstošiem, Lietuvai tas ir vairāk nekā 300 tūkstoši. Pagaidām tikai dažām valstīm (piemēram, Ziemeļkorejai un Dienvidsahārai) nav reģistrēta neviena lejupielāde.

Atgādināsim 10 galvenos iemeslus kādēļ lejupielādēt FireFox 3:
1. Ātrāks pārlūks (kopumā)
2. Pielāgots JavaScript dzinējs
3. Uzlabota RAM pārvaldība
4. Augstāka aizsardzība pret spiegošanu un kaitnieciskām programmām
5. Jauns un „gudrs” adrešu rakstīšanas logs
6. Daudzfunkcionālāka grāmatzīmju pārvaldīšana
7. Labāks lejupielāžu menedžeris
8. Izmaiņas izskatā
9. Spēcīgāks papildinājumu (add-on) menedžeris
10. Iespēja pietuvināt visu lapu (nevis tikai tekstu)

Lejupielādēt jauno FireFox versiju iespējams produkta mājas lapā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us