Mozilla atspēko Symantec pārmetumus drošības jomā

Pasaules medijos, kā arī Datuvē, [url=http://datuve/raksts/849/Symantec:_FireFox_ir_nedrosaks_par_Internet_Explorer/]tika publicēts[/url] ziņojums, kurā kompānija Symantec pārdroši izteica viedokli, ka interneta pārlūks Firefox ir nedrošāks salīdzinājumā Internet Explorer.
Nu ko – Firefox izstrādātāji neguļ uz lauriem un ir izplatījuši savu viedokli- atbildes ziņojumu.
Tristans Nitots ([i]Tristan Nitot[/i]), Mozilla Europe prezidents, paziņoja, ka Mozilla spējas reaģēt uz atklātajām ievainojamībām un aizlāpīt tās ir daudzreiz efektīvākas nekā kompānijai Microsoft.

Ja salīdzina abu kompāniju reakcijas laikus uz drošības ievainojamībām, tad var par piemēru ņemt, kaut vai pēdējo gadījumu – 6. septembrī tika paziņots par ievainojamību, kuru izraisa IDN bufera pārpildes kļūda. 8. septembrī problēma tika publiskota, lai gan Mozilla parasti cenšas neatklāt programmas ievainojamību plašākai publikai, pirms nav izlaists ielāps.

Lai vai kā – problēma tika atrisināta 9. septembrī un lietotājiem tika piedāvāts manuāli šo ievainojamību novērst, jeb lejupielādēt ielāpu, kas novērš šo kļūdu. 10 dienu laikā tika izlaista jauna programmas versija, kurā jau šī problēma bija pilnībā atrisināta.
Pēc Tristana Nitota teiktā, Microsoft nolēmis šomēnes neizlaist nevienu drošības ielāpu.

Atsaucoties uz drošības kompānijas Secunia statistiku, Microsoft ievainojamības tika atzīmētas kā “ļoti kritiskas”, tajā pašā laikā Firefox – maznozīmīgas.
Pēc Ollie Whitehouse, Symantec darbinieka, domām, šādi rezultāti radušies sakarā ar to, ka Firefox ir pieejams mazāku laika posmu kā IE. Liela nozīme ir arī tam, ka Firefox ir atvērtā koda programma, kas nozīmē, ka jebkurš, kam ir zināšanas un interese, var programmas kodā meklēt kļūdas un ziņot par tām izstrādātājiem.

Firefox kļūstot arvien populārākam, tas kļūst arī arvien pievilcīgāks mērķis ļaunajiem urķiem, un cilvēkiem, kas ir pārgājuši no IE uz FF, ir jāpadomā, vai apgalvojums, ka FF ir drošāks vēl joprojām ir patiess. Nevajadzētu paļauties tikai uz pārlūka nomaiņu, bet gan izvērtēt sistēmas konfigurāciju kopumā.

Avots: [url=http://news.zdnet.co.uk/0,39020330,39219186,00.htm]news.zdnet.co.uk[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us