Mozilla atjauninājusi Firefox 2 un 3.0 versijas

Kompānija Mozilla atjauninājusi gan pirms pāris nedēļām iznākušo Firefox 3, gan jau ilgi datoros pabijušo Firefox 2. Iemesls tam, kā jau ierasts, ir atrastie kritiskie drošības caurumi, kā arī vairākas sīkas kļūdiņas. Lai arī Mozilla atjauninājumos iekļāvusi vairākus lietotāja ērtībām piemērotus sīkumus un aicina visus uzstādīt jaunās versijas, vairāki ārzemju portāli ziņo par dažu populāro papildinājumu nesavietojamību ar atjauninātajiem pārlūkiem.

Firefox 3.0.1 atšķiras ar 3 kritisku drošības caurumu aizlāpīšanu. Šai versijai ir uzlabota stabilitāte, salabotas problēmas ar drukāšanas iespēju, kā arī izķerti caurumi ar t.s. [i]offline-browsing[/i] opciju Linux vidē. Tāpat FF3.0.1 salabotas pāris problēmas ar SSL sertifikātiem un spiegprogrammu datubāzēm. Kompānijas iepriekšējās paaudzes pārlūks 2.0 ticis pie .16 versijas, kurā „salāpīti” divi kritiski drošības caurumi un atrisināta problēma ar nestabilitāti, kas rodas, ja pārlūks instalēts vienā direktorijā ar Firefox 3.

[img]/images/upload/ff301.jpg[/img]
Atjauninājumi Windows, Mac un Linux videi jau pieejami internetā un daudziem tie varētu būt parādījušies automātiskajos atjauninājumos: „Mēs patiešām ļoti iesakām visiem Firefox lietotājiem atjaunināt programmu uz jaunākajām versijām,” teikts Mozilla paziņojumā. Vienkāršākais veids, kā tikt pie jaunākās versijas, ir „Help” izvēlnē atrast „Check for Updates” dialogu. Ja pārlūkā atrodami papildinājumi (add-on), kas nav savietojami, Firefox par to ziņos vēl pirms instalācijas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us