Mobilos telefonus Nokia zog visbiežāk

Nokia mobilie telefoni interesē britu zagļus daudz biežāk, nekā visu pārējo ražotāju mobilos. Pie tāda secinājuma nonākuši pētnieki no britu [url=http://www.lboro.ac.uk/]Lougboro Universitātes[/url], izanalizējot 112093 noziegumu, kuri ir notikuši pērngad Londonā.

Kā pierādīja pētījums, modelis, kurš ir pats iecienītākais starp zagļiem, ir Nokia 6230. Otrajā vietā atrodas Samsung D500, bet trešo vietu ieņem plānais mobilais Motorola Razr, [url=http://www.mirror.co.uk/news/tm_objectid=17501339&method=full&siteid=94762&headline=nokia-is-no1-for-thieves—name_page.html]ziņo[/url] Mirror.co.uk. Pie tam, eksperti atzīmē, ka Nokia 6230 ir pats pārdotākais aparāts Londonā, kas var daļēji izskaidrot tā līderpozīcijas. Nokia mobilo telefonu līderpozīcijas var arī izskaidrot ar to, ka šīs firmas mobilie tālruņi ir populārākie lielākajā Eiropas daļā.

Kopumā mobilo telefonu zagšanas reitings izskatās sekojoši: neapšaubāms “rekordists” – Nokia, šī ražotāja ierīces nozagtas 49% gadījumu (55783 aparāti). 15524 nozagti aparāti (13,6% zādzības) ražoti kompānijā Samsung. Trešajā pozīcijā nokļuva Sony Ericsson telefoni, kuri tika nozagti 15090 reizes (13,3% zādzības), bet ceturtajā vietā ir iekļuvusi Motorola (11,4% zādzības jeb 12947 aparāti). Visu pārējo ražotāju aparāti tika zagti 12,7% gadījumos (14451 aparāti).

Taču zagt mobilos telefonus Lielbritānijā drīz kļūšot bezjēdzīgi. Lielbritānijas mobilo sakaru operatori bloķēs aptuveni 80% zagtos aparātus 48 stundu laikā pēc tam, kad mobilā telefona īpašnieks paziņos operatoram par zādzības faktu. Savukārt 20% var palikt nebloķēti dažādu iemeslu dēļ, kā piemēram, īpašnieki neziņos par tālruņa zādzību, tie tiks iznīcināti vai lietoti ārvalstīs. Jaunievedumam ir jāstājas spēkā jau šī gada beigās. Tomēr, ja ļaundaris, kurš nozags tālruni mācēs nomainīt IMEI kodu (kas ir unikāls katram tālrunim), tad telefonu sakaru operators būs bezspēcīgs un nevarēs nobloķēt telefonu, bet ļaundaris varēs ekspluatēt tālruni pēc saviem uzskatiem.

Avoti: [url=http://www.lboro.ac.uk/service/publicity/newsflash/newsflash.html]lboro.ac.uk[/url] un [url=http://www.mirror.co.uk/news/tm_objectid=17501339&method=full&siteid=94762&headline=nokia-is-no1-for-thieves—name_page.html]Mirror.co.uk[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us