Mobilo tālruņu tirgus sāk atgūties

Tirgus izpētes uzņēmums IDC norāda, ka mobilo tālruņu tirgus šī gada trešajā ceturksnī uzrādījis „atveseļošanās” pazīmes. Un priekšā esot gaidāmi labāki laiki. IDC analītiķis Ramons Lamass ([i]Ramon Llamas[/i]) stāsta: „Trešajā ceturksnī bija manāms, ka vecākas ierīces tiek piedāvātas par ievērojami zemākām cenām. Daudziem ražotājiem ar to arī pietika, lai palielinātu pieprasījumu un pārdošanas apjomus.”

„Mobilo tālruņu tirgus uzrāda pirmās atgūšanās pazīmes kopš ekonomiskās krīzes sākuma. Tagad, kad esam jau iesoļojuši ceturtajā ceturksnī, mobilo tālruņu ražotāji laiž klajā labākos pārstāvjus no sava piedāvājuma, lai vēl vairāk palielinātu pieprasījumu patērētāju vidū,” skaidro analītiķis.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pārdošanas apjomi samazinājušies par 6 procentiem, taču palielinājušies par 5,6%, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Trešajā ceturksnī pārdoto vienību apjoms sasniedzis 287,1 miljonu. Nokia joprojām palikusi pirmajā vietā pārdoto vienību skaita ziņā, tai seko Samsung. Nokia pārdoto vienību skaits gan sarucis par 8%, savukārt Samsung palielinājies par 15,9%.

[img]http://datuve/images/upload/20091031104818.jpg[/img]
Augstāk redzamā tabula norāda pārdoto vienību skaitu miljonos. Pirmajā tabulas kolonnā redzams uzņēmuma nosaukums, otrajā – pārdoto vienību skaits šī gada trešajā ceturksnī, trešajā – tirgus daļa attiecīgajā ceturksnī, ceturtajā – pārdoto vienību skaits 2008.gada trešajā ceturksnī, piektajā – tirgus daļa attiecīgajā ceturksnī, sestajā – izaugsme gada laikā.

[url= http://www.tgdaily.com/content/view/44485/145/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us