Mobilo tālruņu ražotāji vienojas par vienotu lādētāja standartu

Barselonā notiekošajā Mobile World Congress 2009 (MWC) vairāki vadošie mobilo tālruņu ražotāji paziņojuši, ka panākta vienošanās par standartizēta lādētāja izmantošanu mobilo tālruņu industrijā. Tādējādi tiks mazinātas ekoloģiskās problēmas gan ražošanas, gan otrreizējas pārstrādes jomā.

„Šī vienošanās industrijā ieviesīs vienu energoefektīvu lādētāja modeli visiem mobilajiem tālruņiem,” konferencē atklāja Maikls Ohara (Michael O’Hara), GSM Association (GSMA) mārketinga direktors.

[img]/images/upload/20090218180954.jpg[/img]
Ražotāji pāries uz micro-USB standartu, kas, vienlaikus ar lādēšanu, nodrošinātu arī datu pārraidi. Asociācija paredz, ka lielākā daļa ražotāju būs pārgājuši uz vienoto standartu līdz 2012.gadam (sākot ar 2012.gada 1.janvāri visi jaunie tālruņu modeļi būs aprīkoti ar šī standarta lādētāju). Tāpat GSMA cer, ka ar šo soli par 50% tiks samazināts enerģijas patēriņš, kas rodas, ražojot katram tālrunim savu lādētāju, savukārt siltumnīcas efektu izraisošo gāzu daudzums tiks samazināts par 13,6 līdz 21,8 miljoniem tonnu gadā.

[img]/images/upload/20090218181106.jpg[/img]
Vienošanos parakstījušas 17 kompānijas, no kurām pazīstamākās ir AT&T, LG, Motorola, Nokia, Orange, Samsung, Sony Ericsson, T-Mobile un Vodafone.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us