Mobilo tālruņu lietošanas un pārdošanas apjomi palielinās lielākajā daļā pasaules

Jaunākā statistika liecina, ka pasaulē kopējais mobilo tālruņu lietotāju skaits sasniedzis 3,3 miljardus, kas ir puse no iedzīvotāju skaita – galvenokārt šāds kvantums sasniegts, pateicoties jaunattīstības valstīm. Tajā pat laikā Eiropā pieredzēts samērā straujš tālruņu pārdošanas apjomu kritums.

International Telecommunications Union, kas veica pētījumu, noskaidrojusi, ka visstraujākais telefonu lietotāju pieaugums vērojams Āfrikas un Āzijas kontinentos, kur, salīdzinājumā ar 2005. gadu, kāpums ir attiecīgi 39 un 28 procenti, savukārt Indijā un Ķīnā tālruņu lietotāju skaits pieaudzis par 154 un 143 miljoniem patērētāju. Pēdējās aplēses liecina, ka mobilo tālruņu lietotāju skaits turpina augt un noteikti neapstāsies pie 3,3 miljardu atzīmes (49% no zemeslodes populācijas).

[img]/images/upload/mobile_phones.jpg[/img]
Interesanti, ka tā sauktās „vecās pasaules” (Eiropas) teritorijā vērojams tālruņu pārdošanas apjoma kritums, kas liecina par jau pārpildītu tirgu (respektīvi, kam vajadzēja telefonus, jau tos lieto un lielākoties jaunumi tiek pirkti tikai maiņas nolūkā). Tirgus izpētes kompānijas „Gartner” veiktajā analīzē noskaidrots, ka 2008. gada pirmajā ceturksnī mobilo telefonu pārdošanas apjoms krities par 16,4 procentiem (salīdzinājumā ar periodu pirms gada). Tajā pat laikā pasaulē kopumā pārdoti 294,3 miljoni tālruņu, kas ir par 13,6 procentiem vairāk nekā pērn.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us