Mobilie telefoni uzlādēsies ar sarunām

Pagātnē paliek laiki, kad jūsu mobilā telefona akumulators izlādējās līdz ar katru saņemto zvanu. Zinātnieki no Dienvidkorejas strādā pie nākotnes paaudzes tehnoloģijām, kuras var ģenerēt enerģiju jūsu mobilajam telefonam pateicoties skaņai. Dienvidkorejas zinātnieki piedāvāja izmantot mobilos telefonos ierīci, kuri pārveido skanas viļņus elektrībā.

Nākotnes telefoni varēs iztikt bez papildus uzlādēšanas ierīcēm, apgalvo Dienvidkorejas pētnieki Juņs Džuns Parks (Young Jun Park) un San- Vu Kims (Sang-Woo Kim). Lai uzlādētu šādu telefonu būs nepieciešams tikai runāt. Kā ziņo Discovery News, zinātnieki izstrādāja ierīci, kura ir spējīga pārveidot skaņas viļņus elektrībā. Tā prototipa versijā tiek izmantota nanostieple no cinka oksīda, kas atrodas starp diviem elektrodiem. Skaņas iedarbības rezultātā ar 100 dB skaļumu ierīce saražoja 50 milivoltu strāvu. Ar to nepietiek, lai uzlādētu mobilo telefonu, bet pētnieki cer, ka nākotnē parādīsies jaudīgāki pārveidotāji. Pēdējo pāris gadu laikā līdzīgu materiālu izstrādē ir redzams būtisks progress.

Lielākā daļa šādu ierīču, kuras pagaidām vēl nav pieejamas plašam patērētāju lokam, ģenerē elektrību soļojot, skrienot, vai, kā šajā gadījumā, runājot. Ierīce, kura pārveido skaņas viļņus elektrībā, var tikt izmantota ne tikai telefonos, bet arī automaģistrālēs. Mašīnu troksnis ļaus nodrošināt ar elektroenerģiju pilsētas kvartālus. Agrāk kā tradicionālu „lādētāju” alternatīva piedāvāja izmantot gumijas zābakus, velosipēdus, Coca-Cola dzērienu, saules enerģiju vai speciālu audumu.

Kā avots izmantotas Advanced Materials un Discovery News.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us