Mobilie telefoni iznīcina bites

Kad runa iet par iznīcināšanu, cilvēkiem reti ir nepieciešama palīdzība. Mums atliek vien tikai noskatīties, ar kādu prieku 4 gadīgi bērni salauž rotaļlietas vai pārrauj kādu tārpu, lai redzētu, ka cilvēkiem, it īpaši vīriešiem, patīk iznīcināt. Taču zinātnieki no Indijas uzskata, ka mobilie tālruņi ir vainīgi pie medus bišu izzušanas. Tāpēc pētnieki no Pendžabas Universitātes nolēma izpētīt, vai medus bišu izzušana varētu būt saistīta ar mobilo telefonu parādīšanos.

Daudzas valstis ir novērojušas ievērojamu kritumu bišu izplatībā. Klimata izmaiņas, pesticīdi un vīrusi ir tikai trīs no vaininiekiem, kuri tiek uzskatīti par galvenajiem bišu izzušanas faktoriem. Taču zinātniekiem no Indijas bija aizdomas, ka pie bišu izzušanas varētu būt iesaistīts kaut kas cits, tāpēc viņi nolēma veikt eksperimentu. Tika novietoti pāris mobilie telefoni ap stropu, pāris neīsti telefoni ap citu stropu, un ap trešo stropu mobilo telefonu nebija vispār. Īstie telefoni bija aprīkoti GSM 900MHz, un bites tika pakļautas radiācijai 15 minūtes divas reizes dienā.


Viņiem par pārsteigumu, pēc 3 mēnešu novērošanas tika secināts, ka stropā, pie kura tika novietoti mobilie telefoni un izstarota radiācija, bišu skaits bija krietni sarucis. Arī medus un ziedputekšņi nebija nekur atrodami. Tika arī secināts, ka mūsu tērzēšana pa telefonu apgrūtina bitēm atrast ceļu atpakaļ mājās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us