Mobilie tālruņi ļoti strauji gūst popularitāti Āfrikā

Interneta nepieejamības dēļ Āfrikā ļoti strauji popularitāti gūst mobilie tālruņi. Attīstības tirgos nav pieejama infrastruktūra, kas atbalstītu internetu, tādēļ Āfrika kļuvusi par pasaulē straujāk augošo mobilo tālruņu tirgu. Lielākā daļa cilvēku, kuriem nav pieejas datoriem un internetam, lieto tālruņus, lai izlasītu e-pastu, veiktu naudas pārskaitījumus, pirktu un pārdotu preces un uzzinātu jaunākos sporta spēļu rezultātus.

Mobilo tālruņu izmantošana ir daudz izplatītāka par interneta lietošanu, it īpaši lauku reģionos. Internets jau ir ceļā, taču līdz tam tieši mobilais tālrunis būs populārākais rīks komunikācijai. To vēl vairāk pastiprina fakts, ka daudzos lauku reģionos trūkst elektroenerģijas, lai pastāvīgi darbinātu datoru. Līdz brīdim, kad tiks uzstādīti un pieslēgti kabeļi, kas līdz Āfrikai nokļūst pa jūru, tālruņu lietošanas apjomi kontinentā saglabāsies augsti.

„Es nedomāju, ka pašreiz notiekošā mobilo tālruņu attīstība apstāsies,” saka Džons Gosjērs (Jon Gossier), Ugandas uzņēmuma [i]Appfrica[/i] prezidents. „Es uzskatu, ka mēs redzēsim jaunu programmu paaudzi, kas būs radīta Āfrikā, tajā skaitā mobilo tālruņu programmas, kas izmanto tīmekli.” Bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, piemēram, Java, turpina gūt milzīgu popularitāti Āfrikā, taču lēnām pieaug arī maksas programmu lejupielāžu skaits.

[url=http://www.dailytech.com/Mobile+Phones+Becoming+Increasingly+Popular+in+Africa/article16457.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us