MiniSD kartes varētu aizvietot mūzikas kompaktdiskus

Kompaktdiskos ierakstītās mūzikas ēra jau pamazām tuvojas beigām, un to pārņem dažādas mūzikas lejupielādes sistēmas. Taču tas nebūt nenozīmē, ka mūzika pilnībā pazudīs no taustāmajiem datu nesējiem – četri lielākie ierakstu izdevēji paziņojuši, ka tiek gatavots CD aizstājējs, kas tiks balstīts uz microSD atmiņas kartēm.

EMI, Sony BMG, Universal un Warner Bros. apstiprinājuši, ka drīzumā ASV lielākajos veikalos (piemēram, Wal-Mart un Best Buy) būs pieejama mūzika „SlotMusic” formātā. Šis datu nesējs balstīts uz microSD standarta un tā programmatūru un tehniskos risinājumus izstrādā viens no lielākajiem zibatmiņu ražotājiem Sandisk. SlotMusic kartes tiks pārdotas komplektā ar nelielu USB uzmavu, kas ļaus mūziku klausīties ne tikai tālruņos, plaukstdatorus vai citās mobilajās ierīcēs, bet arī ikkatrā datorā.

[img]/images/upload/protek_cd_original.jpg[/img]
Izdevēji vienojušies, ka atmiņas kartēs ierakstītā mūzika nebūs aizsargāta ar DRM tehnoloģiju, taču pagaidām nav zināms vai pircējam būs iespējams mūziku pārnest no atmiņas kartes uz citiem datu nesējiem. SlotMusic audio tiks ierakstīts 320 kb/s kvalitātē. 1 GB kartē, kādās ierakstīs mūziku, vieta pietiek apmēram 110 šādas kvalitātes skaņdarbiem, kas ļaus lietotājam papildināt esošo albumu ar citām dziesmām, izveidojot, piemēram, diskogrāfiju.

[img]/images/upload/slotmusic.jpg[/img]
Ņemot vērā, ka šogad plānots pārdot vairāk nekā 1,2 miljardus telefonu, šāds datu nesējs varētu būt visnotaļ populārs. Arī četri mūzikas giganti SlotMusic uzskata par mūsu nākotni: „tas ir daudzpusējs fiziskais mūzikas formāts 21.gadsimtam”. Jau Ziemassvētku sezonā veikalos varētu nonākt vairāku augstākās klases mākslinieku albumi; cenas un pieejamie albumi nav izziņoti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us