Minhene ņem Linux

Vācijā Minhenes pilsētas padome izdomājusi pāriet no MS produktiem uz Linux open-source produktiem visā pilsētas administrācijā. Pilsētas padome ir gatava riskēt neskatoties uz visām grūtībām un jau šonedēļ balsos par šo risinājumu. Šis solis var nest arī sekas Minhenes pilsētas attīstībā un arī turpmākajā Eiropas politikā pret patentiem.

Eiropas Savienībā jau gadiem cirkulē ierosinājums ieviest patentu sistēmu Eiropā. Lielākoties spiedienu uz šādu lēmumu izdara kompānijas, kurām jau ASV ir patenti un viņi vēlas, lai šie paši patenti tiktu aizsargāti arī Eiropā. Pārstāvji no open-source sabiedrības izsakās, ka šobrīd Linux pēc ASV patentu sistēmas pārkāpj 283.patentus, lai gan neviena tiesa vēl nav devusi savu galējo spriedumu.

Tikmēr Minhenes solis var iedrošināt citas lielākās pilsētas izdarīt tādu pašu soli. Tas veicinās atbalstu patentu neieviešanai no spēcīgajās ES dalībvalstīm – Vācija ir lielākais budžeta līdzekļu devējs ES. Savukārt, ja Eiropā tiks ieviesti patenti, tad šīs pilsētas cietīs milzīgus zaudējumus, veicot atkārtotu pāreju uz ‘licencētajiem un patentētajiem’ MS produktiem.

Tikmēr uzņēmumu pārstāvji norāda, ka patenti šobrīd tiek izmantoti programmatūras konkurencē kā ieroči. Kam tie ir – var iznīcināt savus konkurentus. Tieši uz to arī norāda 45000 patentu īpašnieks Vācijā Siemens, kas izsakās, ka Eiropa bez patentu aizsardzības nostāda sevi nekonkurētspējīgā pozīcijā pret ASV.

Pilns raksts: Yahoo news

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us