Millennial diski uzglabās informāciju pat 1000 gadu garumā

Vai esi domājis, cik lieliski būtu diskā uzglabāt informāciju 1000 gadu garumā? Droši vien, ka ne, ņemot vērā, ka pašlaik tas nav iespējams, turklāt tas ir daudz lielāks laika posms pat par garāko cilvēka mūžu. Tas gan neļauj sapņot par to, cik interesanta varētu izvērsties laika kapsulu atvēršana nākotnē. Ticiet vai ne, jau tiek izstrādāta tehnoloģija, kas ļaus uzglabāt optiskajā diskā informāciju tūkstošgades garumā.

Līdz šim notikumam nav jāgaida ilgi – runa ir par šī gada 1.septembri. Jūtas uzņēmums [i]Millenniata[/i] drīz laidīs klajā jaunu tehnoloģiju, ar kuras palīdzību varēs ierakstīt [i]Millennial Disc[/i] diskus, kuri istabas temperatūrā informāciju uzglabās pat 1000 gadus.

[img]/images/upload/20090720153946.jpg[/img]
Lai gan disks izskatās gluži kā DVD disks, tas ir veidots no citiem materiāliem. Sīkāks materiālu apraksts gan netiek izpausts. Labākais jaunums ir tāds, ka diskus varēs atskaņot parastā DVD atskaņotājā. Nelielais uzņēmums šo jaunumu gan nav izdomājis bez palīgiem – savu roku pielikuši arī zināmāki uzņēmumi, piemēram, Philips.

Protams, sākumā diski diez vai tiks piedāvāti vienkāršiem patērētājiem – sākumā pie tiem tiks tādas iestādes, kā baznīcas, bibliotēkas, arhīvi un valsts iestādes, kurām ir pietiekami daudz līdzekļu. Ar laiku diski varētu nonākt arī uzņēmumos, kuriem nepieciešams ilgu laiku uzglabāt svarīgu informāciju.

Raksta avots – [url=http://hothardware.com/News/Millennial-Disc-To-Keep-Data-For-1000-Years/]HotHardware[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us