Militāristi plāno jaunas novērošanas sistēmas

Interneta pasaulē jau ir zināms, ka ASV (un ne tikai) valdības rīcībā ir tehnoloģija, kas palīdz nodrošināties pret teroristiem un potenciālajām briesmām lasot e-pasta vēstules un meklējot atslēgas vārdus ‘bumba’, ‘Allah’ un tagad arī ‘bin Laden’. Tagad militāristi ir sakoncentrējušies ap jaunas tehnoloģijas izstrādi – LifeLog jeb ierīci, kas spētu ielogot cilvēka redzēto un izdarīto.

Ar LifeLog ir bijuši jau vairāki notikumi, jo militāristi šo projektu jau šī gada februārī it kā aiztaisīja ciet. Tagad tiek ziņots, ka Fort Knoksā, Kentuki un Beningas bāzē norisinās ierīces ASSISTANT testēšana, kas ir LifeLog turpinātājs.

Šīs ierīces uzdevums ir uzkrāt militārā uzdevuma laikā informāciju par apkārtni, kurā persona ir uzturējusies, lai varētu spriest par uzdevuma sekmīguma rezultātiem un iegūt teicamus spiegošanas rezultātus. Uzdevuma dēļ militāristi cenšas izstrādāt jauna tipa atmiņu, kas spētu uzkrāt ievadīto informāciju. Pēc tam varētu atpazīt pēkšņos uzbrucējus, potenciālos draudus, taktiskās kļūdas kaujas laukā.

Cilvēktiesību un brīvās telpas mīlētāji jau ir sākuši uzdot jautājumus par to cik tiesiski un ētiski ir ierakstīt šajās atmiņās cilvēkus un rīcību, kuri nav piekrituši tikt ierakstīti. Pamatā jau ASSISTANT būs domāts kaujas laukam un uzbrukumu norises ierakstīšanā, taču kāpēc gan šādu brīnišķīgu spiegošanas ierīci nevar izmantot arī citur? Domāju, ka nākotnē ar šādām ierīcēm būs aprīkota policija un tas jau ir nākamais solis uz Lielā brāļa ieviešanai dzīvē.

Interesanti ir, ka Microsoft arī nodarbojas ar līdzīga projekta izstrādi – ietilpīgas atmiņas veidošanu dzīvo ierakstu vajadzībām.

Avots: wired.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us