Vai mikroviļņu krāsns ir kaitīga veselībai?

Mikroviļņu krāsns LG

Cilvēki jau gadiem par mikroviļņu krāsnīm dzirdējuši dažādus nostāstus, piemēram, ka tās pielīdzinot ātram un tāpēc arī neveselīgam maltīšu pagatavošanas līdzeklim. Laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties, mikroviļņu krāsnis kļuvušas par vienu no biežāk lietotajām sadzīves iekārtām. Mikroviļņu krāsns jau sen nepilda tikai ēdiena uzsildīšanas un atkausēšanas funkciju, tā ir kļuvusi par nopietnu palīgu maltīšu pagatavošanā. “LG Electronics” atklāj biežākos mītus un svarīgākās mikroviļņu krāsns priekšrocības.

Biežākie mīti par mikroviļņu krāsnīm

  • Visizplatītākais mīts ir saistīts ar mikroviļņu jeb elektromagnētiskā starojuma ietekme uz cilvēka veselību. Protams, šie viļņi var iedarboties uz cilvēku, taču ar tiem saskarties būs visai sarežģīti, jo cilvēku no tiem aizsargā mikroviļņu krāsns korpuss un speciāls aizsargstikls.
  • Maldīgs ir uzskats arī par to, ka pēc maltītes pagatavošanas vai uzsildīšanas mikroviļņu krāsnī, magnētiskais starojums uzkrājas ēdienā. Patiesībā tā nav – viss elektromagnētiskais starojums paliek krāsnī un tikko kā tā tiek izslēgta, tas uzreiz izzūd tik ātri, ka pie tā nav iespējams tikt pat acumirklī atverot mikroviļņu krāsns durvis pēc tās izslēgšanās.
  • Savukārt runājot par uzturvielām – tās sadalās ja tiek pakļautas karstumam, neatkarīgi no tā, vai tas ir no mikroviļņu krāsns, parastās cepeškrāsns vai pannas. Bet, tā kā gatavošanas laiks mikroviļņu krāsnī ir īsāks, gatavošana mikroviļņu krāsnī palīdz labāk saglabāt vitamīnus un citas uzturvielas, kas karsējot sadalās.

Datuve.lv
Mikroviļņu krāsns

Piecas mikroviļņu krāsns priekšrocības

1. Ērta un vienmērīga uzsildīšana – gatavojot maltīti cepeškrāsnī vai uz pannas, nepieciešams to nemitīgi grozīt vai maisīt, savukārt pateicoties viedajai invertora tehnoloģijai un temperatūras regulēšanas funkcijai, maltītes iespējams ne tikai uzsildīt vai atkausēt vienmērīgā temperatūrā, bet arī tās pagatavot. Ne mazāk svarīgi – mikroviļņu krāsnī samazinās risks maltīti piededzināt.

2. Ātra un vienmērīga atkausēšana – beigušies laiki, kad gaļu no saldētavas nepieciešams izņemt jau iepriekšējās dienas vakarā un gaidīt neskaitāmas stundas, kamēr tā atkusīs un būs izmantojama maltītes pagatavošana. Mikroviļņu krāsnīs iespējama ātra, vienmērīga un katram produkta veidam piemērota atsaldēšanas funkcija, ko iespējams pielāgot konkrētā produkta veidam, neatkarīgi no tā, vai runa ir par saldētu gaļu vai dārzeņiem.

3. Vieglāka tīrīšana – atšķirībā no cepeškrāsns vai pannas, mikroviļņu krāsns iztīrīšanai pietiek vien ar pāris roku vēzieniem. Turklāt vairākiem mikroviļņu krāsns modeļiem pieejams antibakteriāls pārklājums EasyClean™, kas likvidē līdz pat 99,99% kaitīgo baktēriju, kas pielīp pie virsmas.

4. Var izmantot arī bērni – tā kā mikroviļņu krāsns neuzkarst un tajā nav atklātu liesmu, to var izmantot arī bērni, iepriekš pastāstot kā to pareizi lietot.

5. Ātra un veselīga maltīte

Gatavojot maltīti mikroviļņu krāsnī, pārtikas produktos nekādas īpašas izmaiņas nenotiek, tāpēc ēdiens nav kaitīgs, gluži otrādi – tas ir veselīgs, jo pagatavošanai nepieciešams pavisam nedaudz taukvielu (vai pat nemaz). Ne mazāk svarīgi – maltītē, kas pagatavota mikroviļņu krāsnī, saglabājas daudz vairāk vitamīnu un vērtīgo uzturvielu, kā tad, kad maltīte tiek pagatavota tradicionālā veidā.

Piemēram, cepot ēdienu eļļā, augstas temperatūras ietekmē veidojas kancerogēnas vielas – ķīmiskas vielas, kas ilgstoši iedarbojoties uz cilvēku un ilgtermiņā var radīt kaitējumu.

Papildu tam, mikroviļņu krāsnīs, kurās iestatīti veselīgās cepšanas iestatījumi, ļauj pagatavot maltīti, kas ir ne vien veselīga, bet arī garda. Piemēram, mikroviļņu krāsnīs, kurās pieejama funkcija Healthy Fry tiek samazināts nepieciešamais taukvielu daudzums līdz pat 72%, savukārt funkcija Healthy Roasting ļauj samazināt tauku saturu maltītē pat līdz 72 gramiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us