Microsoft Windows lietotājiem būs brīva izvēle starp interneta pārlūkiem

Sākot no šodienas, cilvēkiem, kas izmanto Microsoft Windows operētājsistēmu, būs iespēja izvēlēties, kādu internetā pārlūku tie vēlas instalēt. Datoru lietotajiem būs iespēja izvēlēties starp 12 dažādiem pārlūkiem, sākot no tādiem populāriem pārlūkiem kā [url=http://datuve/raksts/3224/Internet_Explorer_8_kluvis_par_popularako_timekla_parluku/]Internet Explorer[/url], [url=http://datuve/raksts/3110/Mozilla_Firefox_3.5_timekla_parluku_tirgus_dalas_zina_grasas_parspet_IE_7.0/]Firefox[/url] un [url=http://datuve/raksts/1593/Opera_iesniedz_sudzibu_par_Microsoft/]Opera [/url]līdz pat tādiem mazpazīstamiem pārlūkiem kā K-meleon un Sleipnir.

Microsoft bija spiests pieņemt šādu lēmumu pēc Eiropas Komisijas lēmuma par to, ka automātiski iekļautais Internet Explorer rada negodīgu konkurenci.

“Miljoniem Eiropas lietotāju būs ieguvēji no šī lēmuma par brīvu pārlūku izvēli,” teica Eiropas Savienības konkurences komisāre Neelie Kroes. Neelie Kroes uzskata ka jaunie noteikumi ļaus pārējiem pārlūku veidotajiem vieglāk konkurēt un attīstīt savus produktus. Noteikumi būs spēkā piecus gadus visā Eiropas Ekonomiskajā zonā.

[img]http://datuve/images/upload/20100301144622.jpg[/img]
Izvēlne parādīsies visiem tiem Windows XP, Vista un Windows 7 lietotajiem pie kārtēja atjauninājuma, kas pašlaik izmanto Windows Explorer kā pamata interneta pārlūku.

Izvēlnes logā būs pieejami 12 dažādi interneta pārlūki un pie katra no tā būs aprakstītas tā galvenās iezīmes un funkcijas, kā arī poga, kas ļauj datora lietotajam ērti lejupielādēt viņu izvēlēto pārlūku.

Daži datoru eksperti gan bilst, ka daudzi lietotāji varētu samulst no šāda atjauninājuma un varētu uzskatīt, ka viņu datoram ir uzbrukuši hakeri vai tas ir inficēts ar kādu vīrusu.

Pēc Net Applications pētījumiem Internet Explorer pieder 62% pārlūku tirgus un tā tuvākais sāncensis ir Firefox ar 24%.

Windows atjauninājumā pieejamie pārlūki ir:
* Avant
* Google Chrome
* Mozilla Firefox
* Flock
* GreenBrowser
* Internet Explorer
* K-meleon
* Maxthon
* Opera
* Apple Safari
* Sleipnir
* SlimBrowser

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us