Microsoft vēlas palielināt savu meklēšanas tirgus daļu Ķīnā

Meklēšanas tirgus tā dalībniekiem ir ļoti ienesīgs bizness. Amerikā meklēšanas tirgus izteiktie līderi ir Google, Yahoo un Microsoft veidotais Bing. Pavisam cita aina paveras meklēšanas tirgū Ķīnā – tur līderpozīciju ieņem meklētājs, ar kura vārdu neesam tik pazīstami. Tas ir [i]Baidu[/i], kuram pēc Reuters sniegtās informācijas ir 63,9% liela meklēšanas tirgus daļa Ķīnā. Google ir atstāta otrajā vietā ar 31,3 procentiem.

Reuters ziņo, ka meklēšanas tirgus Ķīnā ir ārkārtīgi ienesīgs, tā vērtība šī gada trešajā ceturksnī bija 293 miljoni ASV dolāru. Microsoft vēlas Ķīnā popularizēt Bing meklētāju un šonedēļ paziņoja, ka meklēšanas tirgus Ķīnā ir stratēģiski vissvarīgākais. Uzņēmums ziņo: „Mēs speciāli izveidojām meklēšanas tehnoloģiju centru Ķīnā, lai labāk izprastu šīs valsts iedzīvotāju vajadzības un varētu piedāvāt viņiem labāko produktu.”

[img]http://datuve/images/upload/20091230163423.jpg[/img]
Ķīna ir tik svarīgs tirgus meklēšanas uzņēmumiem tādēļ, ka šajā valstī mājo lielākais interneta lietotāju kopums – 350 miljoni lietotāju. Bing kādu laiku ir bijis pieejams Ķīnā kā [i]beta[/i] produkts, taču līdz šim tas nav ievērojami ietekmējis tirgu. Pat Google pašlaik ir mazs drauds līderim [i]Baidu[/i]. Analītiķis Džins Naili ([i]Jin Naili[/i]) ziņo, ka Bing vietnes apmeklētāju skaits Ķīnā trīs mēnešu laikā (no augusta līdz oktobrim) pieauga par 30% un viņš paredz, ka meklēšanas tirgus Ķīnā tuvāko divu gadu laikā piedzīvos lielas pārmaiņas.

Kopējā meklēšanas ainava Ķīnā ir pavisam citādāka, nekā ASV – valsts ir pazīstama ar saviem centieniem bloķēt visu tiešsaistē atrodamo saturu, kas esot nevēlams. Tas iekļauj arī pornogrāfiska rakstura saturu un jebkādu informāciju, kas būtu pretrunā ar Ķīnas valdības uzskatiem. Tieši šī iemesla dēļ meklētājiem ir jāatbilst Ķīnas cenzūras prasībām, citādi valsts iedzīvotāju pieeja tiem var tikt liegta.

[url=http://www.dailytech.com/Microsoft+Calls+China+Most+Important+Search+Market/article17239.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us